Форум м.Заліщики

Заліщики online. Відкритий проект

Перейти на головну сторінку проекту

Сьогодні: Вів квітня 25, 2017 11:43 am

Часовий пояс UTC+03:00

Створити нову тему  Відповісти  [ 15 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: П'ят липня 29, 2016 12:06 am 
Офлайн
Активний учасник форуму

Зразу каюся- назву теми передер один в один з
http://forum.milua.org/viewtopic.php?f=8&t=12709
Кращої не придумав.

З української преси та масмедіа на цю тему можна взнати все, крім суті( Як з радянських зведень СОВІНФОРМБЮРО).
Отже-
Резолюція Сейму Республіки Польща
11 липня 2016 року відзначається 73-тя річниця апогею хвилі злочинів, які на східних кресах (східних окраїнах) Другої Речі Посполитої вчинили цивільні структури Організації українських націоналістів, збройні формування Української повстанської армії, дивізія SS Галичина, а також інші українські формування, що співпрацювали з німцями. Під час вчиненого в 1943-45 роках геноциду вбито було понад 100 тисяч громадян Польщі, в основному селян.
Їх точна кількість досі невідома, а багато хто з них так і не дочекався гідного поховання і вшанування пам’яті.
Серед замордованих були, крім поляків, євреї, вірмени, чехи, представники інших національностей, а також українці, які встали на бік жертв.
Жертви злочинів, вчинених у 1940-х роках українськими націоналістами, досі не були в належний спосіб вшановані, а масові вбивства не були названі, згідно з історичною правдою, геноцидом.
Сейм Республіки Польща віддає належне всім жителям Другої Речі Посполитої, вбитим з особливою жорстокістю українськими націоналістами.
Сейм висловлює найвище визнання і вдячність солдатам Армії крайової, Самооборони кресів і селянських батальйонів, які вступили в героїчну боротьбу заради захисту цивільного польського населення, а також закликає президента Польщі відзначити цих осіб державними нагородами.
Тому Сейм Республіки Польща встановлює 11 липня, річницю апогею злочину, Днем пам’яті про поляків – жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА на східних кресах Другої Речі Посполитої.

Смію нагадати, що джерельна база цієї резолюції відома в Україні вже принаймі 25 років.
Кілька років тому виставка на основі цієї бази гуляла Україною під оплески Колісниченка.
Видана достатня кількість книг, брошур., журналів, буклетів, трансльовано достатньо теле- і радіопередач. щоб переважна більшість поляків згідно принципу Геббельса засвоїла- "ОУН- ВБИВЦІ", "УПА-ВБИВЦІ", "ДИВІЗІЯ ГАЛИЧИНА-ВБИВЦІ"
Тим не менше, за винятком кількох районів Волинської обл. ніде навіть не спробували перевірити достовірність цієї бази.

Пропоную зведену таблицю по Заліщицькому району(саме так! "Волинська різня" стосується і півдня Тернопільщини!) згідно знаменитого НЕТ-ресурсу
http://stowarzyszenieuozun.wroclaw.pl/wystawa_tytul.htm

Вкладення:
zaleszczyki_tabela.jpg
zaleszczyki_tabela.jpg [ 154.21 Кіб | Переглянуто 1361 разів ]

З легкої руки компанії Колісниченка до таблиці додано уточнення на трьох мовах(польську пропускаю)
ПРИМЕЧАНИЕ: Всего убито 3105 человек, в том числе установлены фамилии 1505 человек.
ПРИМІТКА: Загалом вбито 3105 осіб, в тому числі встановлено прізвища 1505 осіб.

Правда, є ще обережніший, стриманіший варіант
Вкладення:
таблиця.JPG
таблиця.JPG [ 136.34 Кіб | Переглянуто 1361 разів ]

Я перевіряв інформацію по деяких селах, в т. ч. Заліщицького району- ще і тепер не пізно докопатися- живі свідки, сучасники тих подій.
Картина страшна розмахом брехні. З натяжкою можна вірити і приймати як базу для грунтовної перевірки тільки третю колонку-"відомо прізвища"

Надіюся продовжити- розібратися в цій брехні в деяких відомих мені селах.
І просити всіх- "Люди, не спіть! Не будьте байдужими! З нас роблять націю вбивць!"

Догори
ПовідомленняДодано: Чет серпня 18, 2016 7:27 pm 
Офлайн
Активний учасник форуму

Щоб нікого не вводив в оману термін "Волинь-43".
В розумінні сучасних "правдоборців від геноциду" це територія Волинського. Львівського, Станіславського та Тарнопільського воєводств.
З розгляду "скромно" вилучено Закерзоння.
Вкладення:
Mapa-Wolyn-statystyki-II-RP-UA обр форум.jpg
Mapa-Wolyn-statystyki-II-RP-UA обр форум.jpg [ 171.08 Кіб | Переглянуто 1314 разів ]

Догори
ПовідомленняДодано: П'ят серпня 19, 2016 11:11 pm 
Офлайн
Активний учасник форуму

Цей маніфест було написано в березні 2007 року.
Вже давно було зібрано спогади, відповідно відредаговано, систематизовано, узагальнено (тільки не перевірено, наскільки описи епізодів та їх трактування відповідають реальності). Від сліпого набору на друкарській машинці вже перейшли до прекрасного друку.
Залишилося тільки обкластися такими маніфестами- щоб можна було будь-яку спробу заперечити трактувати, як злочин.
Нагадаю- свого часу при допомозі наших російськомовних друзів(та їх редагуванні) ці матеріали прогулялися Україною.
Нарешті вибрався перекласти(при допомозі МЕТА-онлайн)

Геноцид(Ludobójstwo) - це цілеспрямоване винищення цілих народів, етнічних груп, релігійних, або расових, однаково через фізичні вбивства членів групи, як і контроль народжень, примусове відбирання дітей чи створення умов життя спрямованих на фізичне винищення.
- - - -
Читаючи визначення геноциду ми задаємо собі питання як то можливе, що знаючи численні приклади, з історії і часів нам сучасних, до цього часу не визнано геноцидом злочини, скоєні на поляках під час другої світової війни в СРСР і на Україні.
Акції, вимірювані проти польського населення, володіли всіма ознаками планового винещення народу. Довготривалі підготовки до цих злочинів повинні були гарантувати, безкарність винуватцям і забезпечити,що правда ніколи не побачить денного світла. Однаково росіяни, як і українці залишилися безкарними.
Ми не знаємо відповідальних за Катинь, Харків, Твер. Осташків, Козельськ, Старобільськ також численне Гулаги; за заслання на Сибір і до Казахстану. Не покарано нікого за злочини на Волині, Поділлі, околицях Станіслава. До цього часу жоден суд, жоден трибунал не визнав радянських і українських злочинів злочином геноциду. Ніхто не встановив обставини вбивства. Лише тепер ми знайомимося з прізвищами повбиваних але катів весь час ми не знаємо. Про ці злочини не навчано в школах, не дискутують на зібраннях, прийомах, мовчать в сім'ях. То була тема табу, тема за який погрожувала висока кара.
Сьогодні Польща є вільною і самостійною країною, але надалі про ці злочини ми не розмовляємо. Не говорять про них вчителі в школах, наші наступні державні власті не домагалися визнання цих злочинів за геноцид.
Важко погодитися з актуальним підходом до цієї теми не тільки українців, але також з незнанням поляків. Наше мовчання використовують ті, які нас, поляків мордували.
На Україні майже кожна місцевість, кожне село має список жертв, вбитих поляками, але немає згадки, що загинули у боротьбі.
То нас обтяжують своїми злочинами, ставлять пам'ятники своїм доблесним главам боротьби за вільну Україну - Україну без ляхів.
"Різуни", що живуть ще, підставляють груди на наступні медалі, пишуть подання про додатки ветеранські і одержують їх.
Не дозвольмо приписування полякам вбивств на українцях, вони бо у власному захисті, в захисті сім'ї, в захисті коханої землі, часом мусили вбивати.

Не можна нам забути про страждання кресов’ян.
Не дозвольмо мовчання про ці злочини.
Домагаймося визнання цих злочинів геноцидом і не забуваймо про тих, які залишилися там назавжди, без могили, хреста, священного вогню, відвідувань.
Не дозвольмо викривлення історії.
Тільки правда веде до згоди і вибачення...

http://www.stankiewicze.com/ludobojstwo/index.html

Догори
ПовідомленняДодано: Нед серпня 28, 2016 11:17 pm 
Офлайн
Активний учасник форуму

"Глос вопіющого в пустині"

«Війна, наявність багатьох бандитських формувань різного штибу, тих, які називають себе повстанцями, тих, які присвоюють собі це звання, які є провокаторами, ті, які є переодягненими. Тобто у війні, особливо в тилу, у таких випадках, коли є партизанка супроти німців, виникали різноманітного напряму збройні формування. Але основна їхня мета – це був грабунок. Але ці грабунки і ці вбивства завжди треба було прикрашати певною якоюсь ідеологією. Це в кінці кінців вилилось в ідеологію, яка була повністю приписана УПА, яка була повністю приписана Армії Крайовій. А насправді, я впевнений, 60% того всього – вбивств, хаосу, який був у ті часи, – було пов’язано зі звичайними бандитськими формуваннями з однієї і другої сторони»

«Має бути зроблена правильна статистика. У кінці нашого врядування в Інституті національної пам’яті, поки нас не скинули, ми пройшли по районах Волині і Галичини для того, щоб вияснити істинні втрати, які були понесені. Ми зробили детальні дослідження по Володимир-Волинському районі Волинської області. Працівники познайомились з усіма документами, які були в архівах Володимир-Волинська, з архівами радянської міліції. Є мапа району, на якій визначено місця розташування польських боївок, польських міст, де концентрувалось польське населення, визначило місця розташування військ УПА. Визначили кількість втрат у кожному селі, опитуючи жителів. Вислід такий, що ті втрати, які подає польська статистика, є неймовірно перебільшені, сфальсифіковані і на них не можна опиратись. Зокрема, вони показали втрати українців із боку поляків, а це у понад двадцять раз зменшені. Вони говорять про втрати поляків, про неймовірно жорстоке поводження з родинами, називають прізвища тих родин. Наші дослідники дослідили різноманітні польські прізвища і як зменшувалось польське населення на цій території. Шляхів їхнього зменшення було багато. Поляки виїжджали просто родинами, переселялись, згідно з переселеннями радянської влади, коли у 1939-му зайшла у ті райони. Зокрема, названі прізвища родин, де за польськими джерелами ці родини були знищені українськими партизанами, зокрема УПА. Були названі кілька прізвищ і ми дослідили, що ці родини живуть на території Польщі, а польські джерела показують, що вони були повністю знищені».

академік Ігор Юхновський

http://www.radiosvoboda.org/a/27830515.html

Догори
ПовідомленняДодано: Нед грудня 25, 2016 8:32 pm 
Офлайн
Активний учасник форуму

Нарешті "Колос" надрукував нашу статтю. Не дуже мудро- викинули таблиці та карту, але надрукував.
Тепер можна не перейматися, що НЕТ-публікація відіб'є читачів в папері.
Тому- дублюю статтю тут.
Спочатку- передмова(особисто Вашого покірного слуги), яка не ввійшла в статтю за браком місця.

НЕОБХІДНА ПЕРЕДУМОВА

Ця історія для мене почалася не раптом і не тепер, в липні 2016.
Ще в кінці 80-х – початку 90-х молоді, нахраписті амбіційні поляки в бісторі, кристалоні та плащовці на підтоптаних «Фіат-125П» шастали по дорогах Галицького Поділля, змітаючи з прилавків все підряд- електроніку, електрику, точну механіку, натомість «втюхуючи» той же бістор, кристалон, дедерон, пластмасові електронні годинники та «радийка».
Серед них траплялися цікаві екземпляри- з картами Польщі до Збруча а то і Дніпра.
Інші- як до себе додому заходили на подвір’я з чіткими безапеляційними питаннями- «Де була стайня?»(Я вже зніс жалюгідні залишки тинькованих стін під просілим дахом). «Чому в такому стані хата?»(Ми доживали останній рік в половині глинобитної шевченківської хати). «Де ділася стодола?»( Я її і не застав на цьому обійсті). На останню фразу «Пану прийдеться за все платити» я відповів чітким вказівним жестом- «Ворота там!». Потім мої ж сусідки-старожили обурювалися- «Це ж внуки колишніх власників!»
Були і такі, хто, попередньо пильно оглянувшись довкола, сунули в руки листочки поганеньких ксерокопій- «почитай, пан!». Тоді вперше я побачив знаменитий «віночок з дітей» і «півтори сотні способів вбивства поляків українцями». Між іншим- чіткі знімки «ран, нанесених українцями полякам». Зразу ж пригадалося- я ж вже їх бачив, і не так давно! Харків середини 80-х, де в магазинах «Букініст» були виставлені на продажу прекрасні німецькі хірургічні атласи 20-30рр. – досвід Першої Світової. Саме такі акценти- не людина, а рана- для навчання майбутніх хірургів та травматологів.
І тексти відповідні- тисячі поляків, вбитих українцями на «Кресах Всходніх».
В середині 90-х біля воріт зупинився ще блискучий «Опель». На подвір’я зайшли двоє старших поляків. Привіталися чемно, попросили дозволу подивитися довкола. Пояснили- «Ми діти власників обійстя». Моє уточнення- «колишніх» засмутило їх- я показав, де була хата, стайня, стодола, груша столітня, теперішні межі обійстя і вони так же чемно попрощалися, нічого не фотографуючи, навіть відмовилися зайти в дім на каву. Посиділи годинку у тих же сусідок і поїхали. Сусідки знову довели до мого відома, що господарі образилися саме моїм уточненням. Я знову уточнив- «колишні господарі». Образилися і сусідки.
У 2007 в мене в домі з’явився комп’ютер і інтернет. І я знову наткнувся на таке ж багно. Вже з російської сторони. Десятки товариств. Різні тематики. Один напрямок- «Четкая тактика сыпать грязь. Чем больше вранья и грязи тем больше вероятность, что кто-то поверит или сорвется на эмоции.»(Це з конкретної розмови на в конкретному товаристві 13.11.2008р). І знову ті ж «фото», «свідчення», «реляції», «спогади». Вже чіткіші знімки, чистіший текст, посилання на журнали, книги, нет-ресурси. Суть та сама- «грязь».
У 2010 мені вдалося розшукати в павутині нет-у цілий ресурс, присвячений «Волинській різні»- вроцлавське «Стоважишенє ОЗУН»- «Товариство жертв українських націоналістів»- з таблицями, фото, висновками та чітким визначенням- ГЕНОЦИД.
На подібному ресурсі- «Станкевіче» розшукалися і списки жертв- по місцевостях, в хронологічному та алфавітному порядку.
У тому ж 2010 завдяки нашим власним «русскоязычным» землякам в Україну прорвалася одіозна копія цієї вроцлавської виставки.
За винятком мови супровідного тексту матеріали не відрізнялися. Тільки в примітках до таблиць була цікава метаморфоза. Під таблицею наприклад Заліщицького району були числа-
Вбито- 1505, з них відомо прізвища- 1004.
В таблиці з «Колісниченкової» виставки раптом «вбиті» стали «відомо прізвища», а в колонці вбиті число збільшилося удвічі з лишком.
Вбито- 3105, з них відомо прізвища- 1505.
«Глас вопіющого в пустині»- стаття З. Михлика «Тернистий шлях до правди» в «Сільських вістях» від 1.06 2010 та ««Волинська різня» — що ж це?» у «Вільному житті» від 7.07.2010 так і залишились «гласом..».
А в додаток до журналів «Глоси подолян», «На рубєжу», картотек Осередку «Карта», які виходили ще з початку 90-х, перед 2010 «під патронатом» та «при сприянні» польських урядових осіб різних рівнів та політичних партій вийшли десятки, якщо не сотні книг на теми «Волинської різні-43», серед яких до десятка- власне упорядковані, узагальнені статистичні дані та масиви «реляцій», «спогадів» та «свідчень».
На жаль- ці події у сусідів пройшли поза увагою тих, кому за родом діяльності належить знати, прогнозувати і діяти- урядовцям, політикам, історикам.
Вся реакція зводилася до простодушного- «Це нас не стосується, це Волинь». Чи- глибокодумного і солідного- «мене, текел, упарсін», тобто- «кому належить- ті знають і працюють».
Не скажу, що нічого не робили.
Час від часу Президенти робили символічні жести примирення, взаємного прощення. З 1997 і до 2008рр відбулося 13 польсько- українських(власне волинських, бо відбувалися по черзі у Варшаві та Луцьку) семінарів(коштом Світового Товариства Вояків Армії Крайової та Спілки Українців Польщі).
Було видано 10 томів стенографічних матеріалів(тим же коштом польською і українською мовами –у Варшаві(!)).
Якраз на цих семінарах поляки виявили вигідну для них обставину- українські опоненти якщо і посилалися на якісь свідчення жертв чи очевидців, то або з кількох ініціативних збірок по власне Волині, або- польські! Це був козир!
А архівні документи- радянські, німецькі, польські- симпатією до ОУН-УПА, 1УД «Галичина», української поліції, легальних українських управлінських структур- не страждали. Та і свої- від верхівки ОУН і майже повсюдно до самого низу в умовах другої та третьої за неповні 30 років окупації в умовах боротьби двох останніх окупантів між собою- вибрали за мішень найпершого- поляків, причому методом, який пізніше набув чітких назв- геноцид та етноцид . І не тільки вибрали, а й проголосили, де тільки можливо, не маскуючи хоча б обтічними фразами та термінами. І- на жаль, стид та жах- ПРИСТУПИЛИ ДО ВИКОНАННЯ польської проблеми цим методом. НА ЩАСТЯ- НЕ ВСІ, НЕ ЗАВЖДИ І НЕ ВСЮДИ.
Тільки Український Інститут Національної Пам’яті(згідно з словами І.Р.Юхновського) в 2008-2009 встиг до реформування(практично розгону і створення заново) ЩОСЬ зібрати. На жаль, це ЩОСЬ, як і матеріали польсько-українських семінарів- так і не побачило українського читача( польському це не було потрібне- він мав у користуванні всі бази даних- від кресов’яцьких до кримінальних).
Тепер, читаючи матеріали 1 та 2 засідань(матеріали третього ще відсутні в неті), українсько- польського форуму істориків під егідою УІНП, неможливо позбутися нав’язливого відчуття, що історики зайшли на другий(чи енний?) круг. Причому українські історики наступають на ті ж граблі- відсутність матеріалів безпосередніх свідків, сучасників, очевидців польсько- українського збройного взаємовбивчого протистояння, яке в ОКРЕМИХ МІСЦЯХ в ОКРЕМИЙ ЧАС ОКРЕМИМИ ВИКОНАВЦЯМИ було доведено до методів, які мають тепер досить туманне, але визначення- ГЕНОЦИД.
Найпершою для мене таблично оформленою зведеною інформацією була Таблиця 1- з виставки «під патронатом» Колісниченка.
Списки на «Станкевіче» на жаль не були посортовані по населених пунктах, і виділити Заліщицький та Борщівський райони я не спромігся донедавна, але особливо не жалкую- до 2007 року, коли вже самі кресов’яки не побачили в них явне перебільшення і дублювання одних і тих же подій в сусідніх селах з різними датами, чи,може і побачили, усунули і опублікували «уточнену» інформацію, тільки я до неї не спромігся дотягнутися, в тому сумбурі дво- три- чотирикратного дублювання я б і не розібрався.
Таблиця 2- з вроцлавського НЕТ-ресурсу тотожна Таблиці-1 і нічого не прояснює. Крім обставини, що збільшення цифр у 2 рази- наслідок додавання оціночної кількості по селах, з яких інформації свідків немає. Як загальна кількість жертв стає кількістю ідентифікованих жертв- невідомо.
Приблизно тоді ж з глибин нету вдалося вивудити посортовані та пораховані «реляції»- свідчення учасників подій. Виявилося, що ще з 2007 у Польщі видано «під патронатом» високопоставлених осіб та солідних установ збірники по воєводствах, втч і по Тарнопольському. І вся до того знайдена інформація з окремих сіл в обривках та епізодах вже систематизована! І сухі безпристрасні цифри в колонках «замордовано», «устальоних назвіск», «ранних», «випензоних (висєдльоних)», «опущоних спальоних загрод» мають реальний вміст- живих людей, хати, що існували і щезли!
Єдине, до чого я зміг дістатися- до списків та «реляцій» в енній сліпій «ксері» з брошурки «Заглада Червоногроду». Разом з татом почав розбиратися в списках, і, головне- в «реляціях». Свідки особливо не приховували деяких обставин подій, необережно натякали на факти, які перевертали суть з ніг на голову!
Але- життя є життя- Янукович, Майдан, Крим, ОРДЛО, литовська та польська підтримка України якось відсунули цей аспект нашого трагічного минулого. Новий тривожний удар дзвону пролунав зимою 2014, коли польські медіа підняли зойк та лемент на всю державу з приводу виступу українського гімназійного гурту в Польщі під синьо-жовтим та червоно-чорним прапорами. Прозвучав чіткий лозунг- «Польща підтримує Україну, а не різунів ОУН-УПА та їх потомків!».
В нових пошуках знайшлося багато. Основне- в Польщі ностальгія за Кресами Всходніми вже пройшла стадію психозу і перейшла в СКАЗ.
З десятка томів матеріалів Луцько-Варшавського семінару 1997-2008рр мені вдалося знайти 4. А в них була суть- узгоджені висновки та проблеми, які не вдалося узгодити! Матеріали дорозгромного в 2010 Українського Інституту Національної пам’яті, в яких за словами І.Р.Юхновського була майже готова повна картина подій- взагалі не знайшов.
Тобто- стадія збирання, систематизації, «пригладжування», «заточування», «затуманення» та «розмножування» закінчилася. Настала «урядова, державна політика».
І всі «форуми», «семінари», «символічні жести» втратили значення. У СКАЗІ, який вже опанував Сеймом(Постанова про геноцид в результаті дебатів, в яких прозвучали і фрази про «потомків різунів і вбивць»), поляками( засилля «Людобуйства» в пресі та «світовій павутині»)тверезі голоси окремих істориків і політиків розчиняються і щезають. За неповних два роки я «вивудив» чотири одіози- «Людобуйство……» Команскі і Сєкірки 2007р., серед матеріалів семінару в Кізєліні-Кізлю- «доповнення» до Команскі-Сємашко 2015р., комікс для слаборозвинутих «Смерть ляхам» і навчальні матеріали для надгімназійного навчання «Збродня Волинська-1943». Одна обставина- це вже не самодіяльність, це вже планові видання Інституту Народної Пам’яті Польщі- державної установи! І це вже спрямоване на ВСІХ поляків- від розумово обмежених, нездатних прочитати і усвідомити більше 5 слів за раз до студентів ВНЗ.

Епідемія СКАЗУ вже пішла на спад- перед поляками постали насушніші проблеми вже у своїй державі(калька наших, українських). Але це не означає, що при потребі пустити черговий дим в очі обивателям знову не витягнеться припорошена примара Геноциду, Етноциду, Людобуйства, Жезі. Навпаки- заяложений сценарій знову спрацює. Тільки- відповідати нам вже буде нічим. Тільки І.Р.Юхновський заявив в липні, що УІНП перед розгромом у 2010 був близький до ПОВНОЇ картини НА МІСЦЯХ, без якої всі теоретичні викладки, архівні папірці- НІЩО. А свідки, жертви, сучасники- вмирають. Вмирають їх діти, які знають про події з слів батьків. Їх свідчення не записав НІХТО. Протиставлення польським свідченням- НЕМА. Наскільки сильні мої знання в юриспруденції- ЗВИНУВАЧЕННЯ Є. ЗАХИСТУ- НЕМА.

Назріла проблема- перевірити основу основ- свідчення, «реляції» на місцях.
Краєзнавці Пущук, Царук та Ольховський написали і видали кілька книг, але на жаль вони стосуються тільки ВЛАСНЕ ВОЛИНІ, тобто в українському розумінні- Волинської та Рівненської областей, і теж на жаль- поверхово.
Головне в них- що польські втрати перебільшені ймовірно на порядок(до 10 раз).
На обставину, що VOLYN в польському розумінні це ВСЯ Західна Україна- від Білорусі до Молдови і від Збруча до Карпат якось уваги не звернули.
Упустили і таку обставину- у ВСІХ жертвах громадян 2РП винні ОУН, УПА і ВСІ формації українців. Тобто- ЯКЩО ВБИТИЙ- ПОЛЯК. ВБИВЦЯ- УКРАЇНЕЦЬ.

Догори
ПовідомленняДодано: Нед грудня 25, 2016 8:47 pm 
Офлайн
Активний учасник форуму

Перша логічна частина статті. З досвіду поведінки форуму(форматування) зразу в рисунку.
Вкладення:
допис-1один80.JPG
допис-1один80.JPG [ 281.43 Кіб | Переглянуто 773 разів ]

Карта, що згадується в тексті-
viewtopic.php?f=2&t=5628&p=22827#p22425

Догори
ПовідомленняДодано: Нед грудня 25, 2016 9:04 pm 
Офлайн
Активний учасник форуму

Друга логічна частина статті
Вкладення:
допис-2один80.JPG
допис-2один80.JPG [ 150.27 Кіб | Переглянуто 773 разів ]

Її стосуються таблиці-
viewtopic.php?f=2&t=5628&p=22828#p22358

Догори
ПовідомленняДодано: Нед грудня 25, 2016 9:14 pm 
Офлайн
Активний учасник форуму

Третя логічна частина статті
Вкладення:
допис-3один80-.JPG
допис-3один80-.JPG [ 176.3 Кіб | Переглянуто 773 разів ]

Догори
ПовідомленняДодано: Нед грудня 25, 2016 9:26 pm 
Офлайн
Активний учасник форуму

Четверта логічна частина
Вкладення:
допис-4один.JPG
допис-4один.JPG [ 97.14 Кіб | Переглянуто 773 разів ]

І п'ята частина
Вкладення:
допис-5один.JPG
допис-5один.JPG [ 114.37 Кіб | Переглянуто 773 разів ]

Але це ТІЛЬКИ ОДНЕ СЕЛО!
А РЕШТА?

ЛЮДИ! НЕ СПІТЬ! З НАС РОБЛЯТЬ НАЦІЮ ВБИВЦЬ!

Догори
ПовідомленняДодано: Нед січня 08, 2017 7:23 pm 
Офлайн
Активний учасник форуму

Десь від кінця серпня антиОУН-УПАвська істерія в Польщі поступово йшла на спад.
Здавалося, вкинули польські державні мужі солідну порцію лайна в світовий вентилятор- і заспокоїлися, хай вітер розносить по світу сморід!
І в Польщі щезли найбільш одіозні НЕТ-ресурси на кшалт вроцлавської виставки та книг Кормана.
Так ні! Свіжа порція-
Prezentacja wystawy „Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma” – Książ Wielkopolski, 17 stycznia – 14 lutego 2017
Презентація виставки „Волинь 1943. Кричать з могил, яких немає", – Ксенж-Велькопольський, 17 січня – 14 лютого 2017

Познанська філія Інституту Пам'яті Національної та Центр Культури в Ксєнжу-Велькопольськім запрошують відвідати виставки під відкритим небом „Волинь 1943. Кричать з могил, яких немає", підготовленої Щецінською філією Інститутом Пам'яті Національної , Асоціацією "Спільнота Польська" та Товариством Любителів Волині та Полісся.

Виставка представляє історію злочину здійсненого проти Поляків українськими націоналістами на Волині і в Східній Польщі під час ДРУГОЇ світової війни. У 1943-1945 роки за наказом фракцій Організації Українських Націоналістів, лідером якої був Степан Бандера (ОУН-Б), Українська Повстанська Армія (УПА), за участю цивільного населення винищила від 100 до 130 тисяч. Поляків. Ця етнічна чистка запланованою екстермінацією, спрямованою на повне видалення Поляків з Кресів. На виставці представлені Східні Креси в аспекті територіальному, багатонаціональному та багатокультурному. Описує ситуацію населення під час окупації, а також творення національної української політики. Представлені також дії українських Праведників.

Виставка не нова- від липня 2013 гуляє Польщею

Для тих, хто "в темі"- Scenariusz i teksty: Ewa Siemaszko

http://www.ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/38 ... olski.html

Зверніть увагу- оголошення на ресурсі ІПН на головній сторінці!
Здається, запитання "А де ж УІНП і Вятрович?" - чисто риторичне.

Догори
ПовідомленняДодано: Вів березня 21, 2017 11:38 pm 
Офлайн
Активний учасник форуму

Друга розвідка з циклу- надрукована в лютому 2017

Вкладення:
СУМНА_РІЧНИЦЯ_повний_1111.jpg
СУМНА_РІЧНИЦЯ_повний_1111.jpg [ 185.8 Кіб | Переглянуто 265 разів ]

Вкладення:
СУМНА_РІЧНИЦЯ_повний_2222.JPG
СУМНА_РІЧНИЦЯ_повний_2222.JPG [ 194.58 Кіб | Переглянуто 265 разів ]

Вкладення:
czerwonogrod 300 обр.jpg
czerwonogrod 300 обр.jpg [ 142.78 Кіб | Переглянуто 265 разів ]

Догори
ПовідомленняДодано: Вів березня 21, 2017 11:41 pm 
Офлайн
Активний учасник форуму

Продовження

Вкладення:
СУМНА_РІЧНИЦЯ_повний_3333.JPG
СУМНА_РІЧНИЦЯ_повний_3333.JPG [ 168.27 Кіб | Переглянуто 265 разів ]

Вкладення:
СУМНА_РІЧНИЦЯ_повний_4444.JPG
СУМНА_РІЧНИЦЯ_повний_4444.JPG [ 163.24 Кіб | Переглянуто 265 разів ]

Вкладення:
СУМНА_РІЧНИЦЯ_повний_5555.JPG
СУМНА_РІЧНИЦЯ_повний_5555.JPG [ 238.56 Кіб | Переглянуто 265 разів ]

Догори
ПовідомленняДодано: Сер березня 22, 2017 12:40 am 
Офлайн
Активний учасник форуму

У листопадовому(66) номері електронного місячника "Кресови сервіс інформаційни" за 2016р. надруковано спогади ще однієї жительки Червоногорода, яка пережила ту страшну ніч.

Вкладення:
numer66 червоне_029.jpg
numer66 червоне_029.jpg [ 152.74 Кіб | Переглянуто 264 разів ]

В міру свого знання польської перекладу
"Аж після війни виявилося, що в селі існувала група Армії Крайової. Звідки я, молода дівчина, могла знати тоді про існування у нас такої організації. Я мала туманне уявлення про існування в селі самооборони, бо батько кожен вечір виходив з дому на варту. Також- українці значно раніше поставили солтису ультиматум, щоб всі жителі Червоногорода залишили житла і тоді волос їм з голови не впаде, інакше не гарантують нічого. Виявилося, що члени Армії Крайової від імені всіх жителів відмовилися від залишення села"

Що тут додати?
Земний уклін Вам за ці слова, шановна пані Станіслава Кукуровска(з дому Вербіцка)!
І за правду уклін земний!

Вкладення:
numer66 червоне_028.jpg
numer66 червоне_028.jpg [ 72.81 Кіб | Переглянуто 264 разів ]

І ще одна інформація з ГДА СБУ
"Командир сотні "Сірі Вовки" Микола Скринчук ("Хмель") свідчив, що в січні 1945 р. до "Бистрого" у с. Голігради прибув член штабу ВО "Лисоня" "Гордієнко", який призначив "Бистрого" курінним над сотнями "Сірі Вовки", "Чорноморці" і сотнею к-ра "Калини" (теренова самооборонна сотня Борщівщини). "Гордієнко" доручив провести куреню "Бистрого" рейд під час якого повинен спалити села де існували підпільні польські організації.
Про Червоногород "Хмель" нічого не свідчить, а от про нічні наступи на Бариш (точніше хутір Мазури) і Пужники свідчить.
Чотовий сотні "Сірі Вовки" Михайло Матушевський ("Гарт") свідчить і про Бариш і про Червоногород, зокрема про останній каже - село було спалено і були жертви із сторони мирних жителів.І далі "Конкретно моя участь заключається в тому, що я як чотовий вів свою чоту і як всі інші приймав участь в знищені села... Безпосередньо, щоб я кого-небудь особисто вбив, я таких випадків не пам'ятаю"."

Догори
ПовідомленняДодано: Сер квітня 05, 2017 9:53 pm 
Офлайн
Активний учасник форуму

Ця розвідка була надіслана в газету ще 19 лютого ц. р.- півтора місяця тому.

Вкладення:
000_ТАК ТВОРИТЬСЯ ЛЮДОБУЙСТВО г_001.jpg
000_ТАК ТВОРИТЬСЯ ЛЮДОБУЙСТВО г_001.jpg [ 180.66 Кіб | Переглянуто 137 разів ]

Вкладення:
000_ТАК ТВОРИТЬСЯ ЛЮДОБУЙСТВО г_002.jpg
000_ТАК ТВОРИТЬСЯ ЛЮДОБУЙСТВО г_002.jpg [ 210.38 Кіб | Переглянуто 137 разів ]

Вкладення:
000_ТАК ТВОРИТЬСЯ ЛЮДОБУЙСТВО г_003.jpg
000_ТАК ТВОРИТЬСЯ ЛЮДОБУЙСТВО г_003.jpg [ 198.41 Кіб | Переглянуто 137 разів ]

Догори
ПовідомленняДодано: Сер квітня 05, 2017 9:54 pm 
Офлайн