Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Щоб слово кожного було почуте!.. (80-річчя Заліщицької районної газети «КОЛОС»)

Такий поважний ювілей для кожної людини спонукає її підсумовувати десятиліття за десятиліттям свого життя. Але віриться, що для нашої газети – це ще одна сходинка для змін, зростання і нових перспектив, хоча, звісно, фінансові реалії сьогодення, результати реформування, ринок передплати, постійне зростання цін далеко не завжди вселяють оптимізм, вимагають додаткових зусиль, правильних рішень для подолання назрілих перешкод…

Чимало з того, що наддністрянцями прожито за 80 років виходу в світ нашої районки, лягло у довiчний лiтопис Наддністрянського краю — на шпальти часопису “Колос”, який із 1965 року носить це повнозвучне ймення, близьке серцю кожного, хто любить свою родючу землю. 24 лютого 1940 року вийшов у світ перший номер друкованої газети Заліщанщини «Червоний прапор». Таке ймення дали газеті не жителі краю, а вереснева подія 1939-го, коли на берег Дністра більшовики принесли червоне знамено, що й віддзеркалилось на часописі нашого краю.

Після Другої світової війни народ радів перемозі над ворогом - і газета стала називатись «Перемогою». І лише у 1965 році, після реорганізації районів у Заліщиках, народився «Колос», котрий і донині засіває новинами - часто не тільки радісними, а й непростими та суперечливими.

80 років - це майже 8 тисяч 800 номерів газети. Саме стільки разів читачі отримували свіжий часопис із новинами, повідомленнями, репортажами, інтерв’ю, нарисами, підсиленими фотоілюстраціями, віршами тощо.

Сьогодні у команді «Колоса» працюють п’ятеро досвідчених і молодих творців газети: Оксана Дяків, Ольга Мельник, Марія Рехтецька, Марія Шкрабик, Юрій Байгуш.  Колектив продовжує тримати руку на пульсуючій артерії життя.

Ми й надалі співпрацюємо з сайтом «Заліщики-онлайн», розвиваємо дві сторінки газети у соціальній мережі Facebook, які мають на цей час понад 1700 своїх підписників, збираємо широке коло прихильників не тільки в Україні, але й далеко за її межами, отримуючи відгуки і запитання від наших краян із різних куточків світу.

«Колос» читають у паперовому та електронному вигляді. Та й, врешті, жодне друковане чи електронне видання в Україні не буде стовідсотково присвячене проблемам і успіхам різних поколінь наших краян, окрім нашого часопису, оскільки ще й так склались обставини, що на теренах району на цей час «Колос» – один у полі воїн...

На скрижалях історії розвитку газети назавше будуть імена наших попередників. Це – редактори Петро Вайда, Микола Остапець, Іван Громов, Володимир Нудьга, Андрій Овчарук, Петро Ковальчук, а також Петро Мельник, а ще працівники редакції - добродії Лесун, Кирилова, Юр'єва, Бова, Довбиш, Бедриківський, Косован, Кучеренко, Мищишин, Бобко, Тетянюк, Василюк, Островський, Гнатюк, Децембер, Шероцька, Безкоровайний, Казимирчук, Журавльова, Короп, Магушинець, Зикіна, Балабащук, Дєнєжкін, Козак, Тиш, Дикун, Шкарабан, Щоголь, Нікітчин, Гринишин, Столяр, Загородній, Королюк, Шамлюк, Полотнюк, Біль, Киричук, Квятківський, П'ятковська, Ільницька, Вістовський, Пазій, Балан, Монич, Корчевська, Ганич, Гонтар, Мурза, Струбіцька, Папушко, Іванська та інші...

Чимало якісних і кількісних перемін відбулося за 80 років життя районки в мас-медійному просторі. Зрозуміло, що змінювалися обсяги, поліграфічне оформлення, теми і проблеми  публікацій. Та, переконана, незмінною залишається одна визначальна риса – газета завжди була, є і буде дійсно близькою читачеві, оскільки нашим матеріалам довіряють, адже фейкова інформація, яка сьогодні заполонила мас-медійний простір і є реальною зброєю в інформаційній війні, яку проти нас веде Росія, ніколи не була й не буде на сторінках нашого часопису! Наша районка - це газета правдивих новин! Випуск кожного номера – це праця колективу заради читацької аудиторії, аби, шановні читачі, СЛОВО КОЖНОГО З ВАС БУЛО ПОЧУТЕ!..

Оксана Дяків,
директор (редактор) ТОВ «Редакція газети «Колос»

Пошук

Система Orphus