Головне - безпека

Сьогодні світове суспільство переживає хворобливе явище, все більш занурюється у тенета різноманітних проявів ганебної форми насильства над людством - у тероризм. Нині, значно загострилась ситуація щодо використання терористичних методів як способу вирішення будь яких питань політичного, економічного, релігійних суперечок та інших негараздів та протистоянь. Тероризм, як трактує українське чинне законодавство, - суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров'я ні в чому не винних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей. Звичайно, терористами стають ті хто не згоден з державним устроєм і тоді вони ставлять під загрозу життя багатьох людей - заручників. Діяльність терористів стала глобальною проблемою людства. 

Останнім часом через ЗМІ повідомляється про терористичні прояви з використанням вогнепальної зброї або вибухівки. Зокрема, події у Норвегії підтвердили, що на перший погляд у спокійній та безпечній країні, появився вже відомий Брейвік, який в черговий раз підтвердив проблему тероризму на державному рівні. 

Окрім того, нещодавні вибухи в Дніпропетровську показали, що в українському суспільстві, також, існує проблема тероризму, оскільки завжди є категорія людей, яка має наметі використання терористичних методів як способу вирішення будь-яких політичних та інших питань, що в свою чергу призводить до загибелі невинних громадян. Також, одним із чинників впливу на розвиток тероризму та екстремізму, як в Україні так в регіоні є перебування значної кількості іноземців, в тому числі іноземних студентів вихідців з проблемних у терористичному відношенні держав, які користуючись дешевою та фаховою освітою, нашою природною гостинністю, добротою, та толерантністю без перешкод в’їжджають в Україну. Крім цього, окремі особи, причетні до терористичної діяльності, продовжують використовувати територію нашої держави для легалізації та переховування від кримінального переслідування міжнародних правоохоронних органів, створення каналів нелегальної міграції в країни Західної Європи.

Зокрема, минулорічні події в Одесі, де серед білого дня відбулась вулична перестрілка з застосуванням автоматичної зброї з бандформуванням кавказьких екстремістів, які скориставшись черговою нашою пасивністю та самозаспокоєністю не мали перешкод для в’їзду в Україну. Штурм правоохоронцями кавказьких «терористів» в Одесі ще раз підтвердив догму про існування проблеми тероризму та екстремізму в Україні, що суттєво збільшує громадянську небезпеку для населення та національної безпеки в цілому.

Таким чином, враховуючи глобальні тенденції до посилення терористичної загрози в державі, поглиблення протиріч між країнами переважно мусульманського віросповідання та рештою світу, чисельність спроб вдатися до терористичних актів як засобу досягнення власних цілей, та зростання іноземної присутності в Україні, насамперед з числа вихідців з проблемних у терористичному відношенні країн, кожному варто задуматися над зазначеними проблемами. Загальна державна безпека країні залежить не тільки від праці відповідних служб, але й від активної позиції кожного свідомого громадянина. У зв’язку з чим, нашим громадянам бажано активніше залучатися до своєчасного інформування правоохоронних органів щодо підозрілих, з рисами екстремізму, вороже налаштованих осіб, зокрема з числа іноземних громадян, оскільки прояви тероризму відчутно б’ють по міжнародному престижу нашої країни. Звичайно, тероризм, це, в перш чергу, протест, незадоволення соціальною організацією в державі, але найчастіше за цим приховуються міжнародні плани створення керованого хаосу, який є загрозою існування держави України, провокування її влади її достойної участі в світовій спільноті.

Сьогодні в державі багато проблем життєвого устрою народу, але першочергова, якої треба приділяти серозну увагу – проблемі небезпеки тероризму. Необхідно завжди пам’ятати – тероризм стосується кожного. Його жертви – всі без розбору та виключення …

Борис Іванський

Новини Заліщик в Інтернеті

Пошук

Система Orphus