Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Відроджуємо народні традиції. Оксана Пекун в Зозулинцях

Зозулинці є для нас маленькою Батьківщиною. 28 липня в нас відзначили не лише день святого Володимира, а й приїзд знімальної програми «Фольк-musiс» з незмінною її натхненницею і ведучою Оксаною Пекун. Передача виходить щотижня на Першому національному телеканалі.

Зустрічали гостей усією громадою на чолі зі священиком і сільським головою. А коли вийшла з машини така привітна, енергійна народна артистка України Оксана Пекун – люди щиро аплодували. З хлібом на вишиваному рушнику привітали гостей наймолодші учасники Василь Драчук, Оксана Іванищук, Олександр Дмитрів. Підхопили естафету і гурт «Зозулинські кумасеньки», від імені яких виступила Лариса Драчук. Вона наголосила на тому, що справді творці музичної програми роблять величезну справу. Адже цю передачу дивляться, люблять, з нетерпінням чекають її щотижневого виходу тисячі людей, а найбільше – сільські жителі та старше покоління. Завдяки «Фольк-musiс» у телеефірі лунають не тільки маловідомі народні пісні, а й розповіді про мальовничі куточки нашої України, її історію, обряди, традиції, а також про людей, які бережуть і плекають народну пісню, адже в ній – стан душі, дух рідної хати, калина біля неї. І саме про це все в наших піснях. А їх сотні, тисяч. А ще – у них не менше радості й горя народного, які донесли до нас через товщину часу письменники. Не менше й національної гордості, духу народу, його слави. Як сказав наш поет Тарас Шевченко:

Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине...
От де, люде, наша слава,
Слава України!

Тому щиро бажаємо колективу програми успіхів, енергійності, вдячних посмішок глядачів. Нехай кожна ваша справа радує людей своєю неповторністю.

Гості з радістю познайомились з історією села, з легендами, народними переказами щодо назви Зозулинці.

Окрасою села є церква Успіння Пресвятої Богородиці, споруджена за кошти місцевих жителів. Будувалась вона довго, освячували її 28 серпня 1910 року. Церква є архітектурною пам’яткою Тернопільщини. Її відвідали гості-телевізійники. Захоплені вони були і Зозулинською капличкою, що побудована на високому березі Дністра біля джерела смачної цілющої води. Ольга Вівчар розповіла про історію каплички, чому вона так далеко від села в цьому маловідомому урочищі під скалами вона.

Оксана Пекун і її знімальна група були зачаровані надзвичайно казковою красою, неповторним пейзажем. Каплиця потопає в зелені крони 200-літнього ясеня. По обидва боки вишикувалися черешні, кущі шипшини. Поруч весело гомонить струмок у густій траві та мініатюрними водоспадами вливається в Дністер. Саме це святе місце, чарівний куточок природи вибрала Мати Божа і об’явила тут свій образ. Напившись цієї святої цілющої води, в щирій молитві підносимо свою душу до Бога. Як сказала телеведуча: «Тут в такі хвилини думаєш про найсокровенніше».

Цікаво було гостям пройтися вулицями села, познайомитися з його жителями. А люди в Зозулинцях дуже працьовиті. Вони займаються вирощуванням ранніх овочів цілорічно. Про це знімальна група переконалась, побувавши в теплицях господарів, які вирощують помідори, огірки, перець, капусту. Вони і скуштували смачних овочів.

У селі живе місцевий художник Василь Дем’янів, картини якого відтворюють краєвиди села, побут його жителів. Приваблюють і чарують роботи майстрині художньої вишивки Любові Киготь – ікони, рушники, серветки, сорочки, плаття.

Побували телевізійники і на паромі, що з’єднує наше село з Дорошивцями Чернівецької області. Любувались краєвидами, де привільно котить свої могутні води Дністер. Власне тут Оксана Пекун і прослуховувала народні пісні нашого гурту «Зозулинські кумасеньки», в репертуарі яких -різні за тематикою пісні: «Візьму я відеречка», «Ходить Іван понад Дунай», «Ой під калиною трава зеленая», «Ой на ставу, на ставочку», «Шумить гай зелений» та інші.

Усі вони були виконані на високому рівні. Оксана Пекун щиро була вражена нашими костюмами, виконанням пісень, і запросила нас в їхню студію до Києва. Загалом, колектив знімальної групи був задоволений поїздкою до нас. Ця зустріч залишила в серці кожного учасника гарний і незабутній спогад.

Гурт «Зозулинські кумасеньки» і всі жителі нашого села щиро вдячні спонсору – депутатові Заліщицької районної ради Володимиру Чубатому, який допоміг і підтримав нас фінансово. Тільки завдяки його людяності, піклуванню про людей, про майбутнє у село завітали телевізійники «Першого національного». Він неодноразово допомагав жителям села. Зичимо Володимиру Дмитровичу і його родині міцного здоров’я, щастя і довголіття. Хай здійснюються всі ваші мрії та сподівання.

Нині програма «Фольк-musiс» – чи не єдина в телевізійному просторі, яка відроджує народні традиції. Її колектив намагається донести до широкого загалу   і зберегти для майбутніх поколінь маловідомі пісні, які практично ніде не звучать. Отож, завдання команди людей «Фольк-musiс» не тільки знайти ці пісні, а й передати їх у репертуар молодим. От і знайшли в Зозулинцях такі пісні. Надіємось, що жителі нашого краю побачать все це на екранах телевізорів під час передачі на «Першому національному».

Лариса Драчук, с.Зозулинці

(Заліщицька районна газета «Колос» № 61-62 (8597)
від 18 серпня 2017 року)

Пошук

Система Orphus