Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

XV Міжрегіональний фестиваль «Дністрові зорі-2008»

XV Міжрегіональний фестиваль «Дністрові зорі-2008»  відбувся у Заліщиках
Дністрові зорі 2008

 

«Дністрові зорі» - міжрегіональний фестиваль, який витримав перевірку часом. Незважаючи на складні періоди у житті України, він і надалі залишається символом єднання Буковини, Покуття, Поділля. Багатогранність фестивалю вражаюча. У ньому чути і спів карпатської сопілки, і переливи цимбалів Буковинського краю, і виграє барвами подільська скрипка.

 


XV Міжрегіональний фестиваль «Дністрові зорі-2008»

Цьогоріч фестиваль знову прибув на береги Дністра, щоб продемонструвати розмаїття мистецької палітри творчих колективів Городенківського, Заставнівського та Заліщицького районів. Через мости дружби, що з'єднують береги Дністра, маленькими дзвінкоголосими струмочками приєднуються до багатоголосого хору делегації Заставнівського і Городенківського районів.

Митці віддають шану нашим святиням, покладаючи вінки до пам'ятників. Духовий оркестр натхненно й урочисто оголошує громаді: фестиваль розпочинається.

На майдані Заліщиків - величне відкриття свята: хор «Благовіст» (кер. С.Тарасевич), танцювальні колективи РБДЮТ (кер. О.Василенко) вітають гостей мистецького зібрання.

На чолі делегацій районів -голови держадміністрацій, голови районних рад, а також їх заступники, начальники відділів культури та туризму. Серед почесних гостей - заступник начальника управління культури ОДА М.Франків.

На виконання Указу Президента "Про фестиваль мистецтв України та розпорядження голови ОДА з метою розвитку народного та сучасного мистецтва «Дністрові зорі» відкрили фестиваль мистецтв України в Заліщицькому районі.
XV Міжрегіональний фестиваль «Дністрові зорі-2008»
Право запалити вогонь і підняти прапор надається начальникам відділів культури і туризму РДА й учасникам мистецьких колективів. А над майданом лунає "Фестивальна пісня", яку виконують О.Ковбасенко та Р.Бодьо, а також танцювальний колектив «Зернятко».

Вітаючи гостей, в.о.голови Заліщицької РДА Я.Навольський наголосив на важливому значенні цього фестивалю в культурному житті краю. Адже фестиваль дає змогу дарувати високе народне мистецтво заліщанам, примножувати його традиції і залучати все нові і нові покоління до прекрасного.

На згадку про фестиваль голови трьох районів обмінялись пам'ятними сувенірами, а гості подякували за теплу зустріч на Заліщицькій землі.

До учасників свята зі щирими вітаннями звернувся голова Заліщицької міської ради В.Бенев'ят. Поблагословив велелюдне дійство отець Іван Сендзюк.

Концертну програму розпочали колективи Городенківського району. У ній тісно переплелися і майстерне виконання пісень солістами, і урочисте звучання оркестру, і мелодії ансамблю народних інструментів, і танцювальні композиції. Всі вони творили атмосферу свята та радості.

Заставнівський район представив і самобутні вечорниці, і запальні та ліричні пісні, і повноголосся оркестру. У програмі були задіяні і молодь, і люди старшого віку. Їх об'єднує одне - любов до народного мистецтва.

Гості фестивалю — дует «Скриня» у складі заслужених артистів України Марії та Володимира Лобураків - зачарували своїм співом глядачів.

Господарі свята - Заліщицький район - представили розмаїту програму, у рамках якої виступили колективи «Джерельце» і «Сонечко» (РБДЮТ), зразковий художній ансамбль пісні і танцю «Первоцвіт)» (Заліщицька державна гімназія), ансамбль пісні і танцю «Хлібодари» (ВСП НАУ "Заліщицький аграрний коледж ім. Є. Храпливого".
XV Міжрегіональний фестиваль «Дністрові зорі-2008»
Радували глядачів майстерністю також і хорові колективи: капела «Кобза» (РБНТ), народний аматорський хор «Добрівляни» (кер Г.Навізівська), хорова група народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Дністер», вокальні ансамблі с.Садки (М.По-падин), народний аматорський ансамбль народної пісні «Калина» (О.Ковбасенко, РБНТ), «Берегиня» (РБНТ М.Лугофет), «Соколята» (с.Дзвиняч, кер. O.Потикевич), «Намисто» (агроколедж).

Ніжно звучали композиції у виконанні тріо «Терноцвіт» (РБНТ), зворушливо і тужливо дарувала народну пісню Т.Розновська, весело і радісно звучала мелодія у виконанні О.Іліщук. Серед учасників фестивальної програми були і Н.Слюсарчук, і сімейне тріо Червінських із Товстого, і дует із с.Зозулинці, і О.Караїм.

XV Міжрегіональний фестиваль «Дністрові зорі-2008»

Талановито грали на музичних інструментах юні учасники духового оркестру ДМШ (кер.Н.Матійчук), а також народні музики смт.Товсте (кер.Л.Гевко).

Колективи всіх районів отримали подяку і пам'ятні подарунки від заввідділом культури і туризму РДА І.Тарасовича на згадку про XV Міжрегіональний фестиваль «Дністрові зорі-2008».

Урочисто відбулася передача Заліщанщиною фестивального прапора та естафетного вогню заввідділом культури і туризму Заставнівського району В.Барабашуку.

А свято тривало до пізньої ночі. Молоді виконавці з районів представляли естрадно-розважальну програму. Відбулася святкова дискотека.

Господарі і гості фестивалю відвідали містечко умільців, господинь і господарів Заліщицького краю: «Гостинна Заліщанщина» частувала смачними українськими стравами і напоями, представляла вишивки та одяг народний, голосисто співала, звеселяла душі усіх присутніх.

Фестиваль "Дністрові зорі" через рік із новою силою за-яскравіє справжніми народними зірками - мистецькими колективами та виконавцями - на Заставнівській землі.

 

Василь ДЯКІВ,
член Національної спілки
журналістів України
Газета "Колос"

Пошук

Система Orphus