Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Нелегальна міграція та її наслідки

Це питання обговорювали учасники семінару на тему: "Запобігання проблемам нелегальної міграції та торгівлі людьми", який відбувся у Заліщицькому вищому профучилищі.

За статистичними даними, Тернопільська область займає перше місце в Україні по кількості заробітчан за кордоном. У пошуках кращої долі люди різного віку, включаючи й молодь, покидають домівки, сім'ї, батьків, сподіваючись, що за кордоном вони вирішать свої матеріальні проблеми. Але часто такі мандри повертаються розчаруванням, психічними травмами. Як наслідок, руйнуються сім'ї, діти, покинуті на дідусів і бабусь, часто погано вчаться, потрапляють у погані компанії, випивають, або вживають наркотики.

 

Привітали учасників заходу заступник голови РДА Богдан Миронюк і заступник директора училища Наталія Хомів, яка ознайомила присутніх із профнапрямком навчального закладу. Звертаючись до присутніх, головний спеціаліст головуправління з питань туризму, сім'ї, молоді та спорту Оксана Шуль зазначила, що здебільшого заробітчани слабо уявляють собі, які насправді умови праці їх чекають: люди зазвичай працюють нелегально, без жодних соціальних гарантій, належних побутових умов, отримують занижену платню. Нерідко вони, особливо жінки, потрапляють у рабство, стають жертвами пограбувань або ж учасниками злочинних груп. Це далеко не повний перелік загроз, яким піддають себе заробітчани.

Щоб учасники заходу краще розуміли і вникли в суть поняття "нелегальна міграція та її наслідки", заступник голови правління Тернопільського міського жіночого клубу "Відродження нації" Оксана Вандяк залучила всіх до активної праці, порівнюючи міграцію з айсбергом і підбираючи асоціації до нього (холодний, небезпечний, непередбачуваний, вічний та багато інших), розмірковуючи над позитивними і негативними наслідками міграції для людини, сім'ї, держави, з якої громадяни виїжджають і для тієї, куди їдуть заробити.

Найстрашніші наслідки нелегальної міграції - торгівля людьми через вербування, перевезення, продаж, експлуатацію з метою вигоди. Про духовні цінності та зміцнення моральних засад сім'ї розмірковував парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці о.Іван Сендзюк, зазначаючи, що важливо у передшлюбній катехизації наголошувати над важливістю подружжя бути разом завжди і повсюди.

Про заходи по запобіганню проблемам нелегальної міграції та торгівлі людьми розповіла консультант "Центру консультування мігрантів" Інна Радковська, зазначивши, що сьогодні діють консультаційні центри мігрантів, які надають інформацію про те, як захиститися від шахрайства з боку посередників у працевлаштуванні за кордоном і уникнути пастки, подбавши про свої права і безпеку, дізнатися про відкриття візи та багато інших важливих питань. Також діє безкоштовна Всеукраїнська "гаряча" лінія центру консультації мігрантів 8-800-505-50-10. Перегляд фільму "Небезпечна гра. Не стань живим товаром" організував адміністратор комп'ютерного центру Анатолій Денис.

Заввідділом у справах молоді і спорту РДА Ігор Мамалиґа подарував гостям з області пам'ятні матеріали про Заліщанщину, а також подякував представникам тернопільських організацій і керівництву ВПУ за організацію та проведення заходу.

 

Іванна СТРУБІЦЬКА,

Газета "Колос"

Пошук

Система Orphus