Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Міський водогін потребує заміни

В іншому випадку місто може залишитися без води...
Таку думку висловив директор ПП "Комунальник-Плюс" Іван Дрозд. Питання водопостачання у Заліщиках завжди було гострим, бо міський водопровід - у незадовільному стані, трапляються часті прориви труб.
Про проблеми у водопостачанні та зростання тарифів на воду розмовляємо із директором ПП "Комунальник-Плюс" І.П.Дроздом.

- Іване Петровичу, Ви орендуєте міський водопровід, з якими проблемами зіткнулись?
- Завдання ПП "Комунальник-Плюс" - забезпечувати жителів і підприємства міста водою, яка надходить із чотирьох джерел: насосних станцій Королівка, Обіжево, Печорна і "Агропромтехніка". На підприємстві працюють 34 особи. Зараз проводяться роботи на резервуарах чистої води. На усіх насосних станціях зроблено капітальний ремонт, встановлено нове обладнання. Відремонтовано і очисні споруди, які були затоплені під час повені. Якщо жителі бажають замінити вуличний водопровід, ми допомагаємо: надаємо техніку, працівників, коштами частково сприяє міськрада, долучаються й мешканці. Так, відновлено його по вул. Миру, Грушевського, Наливайка.

Проблемою залишаються водогони, які йдуть по місту від станції Обіжево. 80% з них ще польсько-австрійські, 20% встановлені в радянський період. Ми планували цього року замінити центральний водопровід, що йде від РЕМу до прокуратури (по вул.С.Бандери). Виготовлено проект, але немає коштів. А це - найстаріша ділянка, якій понад 100 років. На ній постійно прориви: за останні два місяці - чи не щодня. А все тому, що труби фізично зношені, перегнилі.
І так по всіх старих Заліщиках. Крім того, є фактори, які не залежать від нас. Наприклад, непередбачуване вимкнення електроенергії (через сильний вітер), відповідно насоси не працюють і, звичайно, це проявляється на водопостачанні. Через кілька років, якщо не замінити водопровід, ситуація з водопостачанням буде катастрофічною, і місто може залишитися без води. Кошти потрібні на будівництво башти на території колишньої "Агропро-мтехніки". За останні два роки здано в експлуатацію 10 житлових будинків, відповідно збільшилося споживання води у верхній частині міста, а встановлення башти покращить водопостачання, як це вже є по вул. 40 років Перемоги. Але кожен план потребує фінансової підтримки, тому сподіваємося на розуміння з боку міської ради в тому сенсі, що у міському бюджеті будуть передбачені кошти на ці проекти, адже ключова проблема - центральний водопровід - під її підпорядкуванням.

- Яка ситуація щодо сплати послуг із водопостачання у місті?
- Турбує нас заборгованість населення по сплаті за воду, яка складає 44 тис.грн. Тому звертаюся до неплатників, щоб розрахувалися, в іншому випадку їхні прізвища публікуватимемо в районному часописі. Одночасно наше підприємство - єдине в області, що не має заборгованості по податках, електроенергії, зарплаті та ін. Залишається відкритим питання несанкціонованого забору води жителями міста, особливо у весняно-літній період. Ми знаємо, в кого є підпільні крани, тому просимо узаконити їх і встановити прилади обліку.

- Чи діє аварійна бригада, яка б виїжджала на прориви водогону у вихідні?
- У нас працює бригада із трьох осіб. Якщо прорив стався у вихідний і він небезпечний для центрального водогону або ж існує можливість підтоплення будинку, підвалу, то бригада поспішає цього дня на ліквідацію прориву. Але зрозумійте, що працювати трьом працівникам практично щодня і за різних погодних умов: у мороз, вітер, по коліна у воді дуже складно. Інколи немає до чого під'єднати зварювальну установку... Це - важка праця. Тому, якщо прорив не становить вказаної вище загрози, ремонтуємо в робочий день. Особливо хочу відзначити слюсаря Ігоря Заборовського як відповідального, сумлінного працівника.

- З грудня зросли тарифи за водопостачання і водовідведення. Чим це пояснюєте?
- З 5 грудня нарахування плати за водопостачання і водовідведення буде здійснюватися за новими тарифами, підвищення яких залежить від зростання цін на електроенергію, яка є основним джерелом затрат (якщо раніше кіловат коштував 40 коп, то нині - 70), збільшення розміру мінімальної заробітної плати та вартості пально-мастильних матеріалів - усе це закладено в тарифи. Хоча в нас вони на 10-15% нижчі від обласних.

Розмовляла Іванна СТРУБІЦЬКА

Пошук

Система Orphus