Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Інформаційні технології: результати перших кроків

Заліщицька державна гімназія, враховуючи сучасні вимоги й активне використання у всіх сферах життя держави Інтернет-ресурсів, наполегливо запроваджує інноваційно-комінукаційні технології у навчальний процес.

Спеціалісти Н.Грушко та О.Колодницька проводять із педагогами закладу практичні заняття у системі Viki, що дає змогу кожному освітянину формувати навички роботи в Інтернет-системі, популяризувати власні методичні напрацювання. Одним із результатів, який засвідчує високий рівень освоєння ІКТ всіма учасниками навчально-виховного процесу, є участь команди гімназистів під керівництвом вчителів О.Вікирчака, Г.Сушко, Н.Горин, Н.Сопилюк, О.Олексюк у ІІІ відкритій природничій Інтернет-олімпіаді, де їм протистояли команди шкіл нового типу Києва, Дніпропетровська, Львова. Лише кілька балів відділяло нашу команду від призового місця. Наступний крок – участь команд гімназистів під керівництвом Г.Коцебейчук, Н.Гуцуляк, В.Дякова в Інтернет-конкурсі, присвяченому євроінтеграції України.

Удосконалити методику викладання навчальних предметів з використанням новітніх технологій дає змогу Національний проект «Відкритий світ» (координатори Н.Підгребя, О.Колодницька), завданням якого є створення національної освітньої інформаційної мережі. В області до нього залучені 15 шкіл і серед них - наша гімназія, зокрема педагоги 12 предметів та учні 3(7)-А класу. Гімназисти мають змогу оволодіти навичками роботи з мультимедійною дошкою.
Директор гімназії О.Войчишин ініціювала залучення колективу до проекту «Щоденник.ua» - єдиного Всеукраїнського електронного інтерактивного Інтернет-порталу. Сайт дозволяє в режимі он-лайн управляти навчально-виховним процесом, забезпечувати зв’язок з батьками, колегами. Відрадно, що гімназія у цьому проекті виборола І рейтингове місце.

Н.Грушко та О.Колодницька провели з учителями курс цифрових технологій Microsoft Digital Literacy з отриманням сертифікатів міжнародного зразка.

Наші педагоги зареєстровані в освітній Інтернет-мережі Microsoft «Партнерство в навчанні», де створено спільноту «Заліщицька державна гімназія», координатором якої є учитель-методист, керівник Творчої групи Н.Грушко. Учителі можуть брати участь у вебінарах (спосіб організації конференцій он-лайн). Учасники вебінарів отримають сертифікати і зможуть приєднатись до спільноти вчителів-новаторів, щоб ділитись досвідом під час національних подій та представляти Україну на міжнародних заходах.

Гімназія активно зміцнює свої міжнародні зв’язки. Так, директор закладу О.Войчишин посприяла у використанні можливостей глобальної мережі. Зокрема, йдеться про Британську Раду – постійного організатора такої співпраці, яка пропонує проекти у рамках програми «Навчаймося разом». Це сприяє встановленню тривалих партнерських зв’язків між школами Великої Британії та школами понад 60 країн світу. Важливою умовою під час вибору шкіл для реалізації подібних проектів відіграє відповідне матеріально-технічне та програмне забезпечення, уміння вчителів працювати з ІКТ.

Гімназисти, беручи участь у різних проектах, встановлюють стосунки між молоддю інших країн на принципах взаєморозуміння, довіри та мають змогу вивчати різні культури. Програма допомагає розвивати міжкультурне взаєморозуміння та уміння жити і працювати у глобальному просторі. У рамках співпраці з Британською Радою і з метою створення активного інформаційного простору у підготовці до Олімпійських ігор у Лондоні 2012 р. з лютого група старшокласників включилася у проект BBC “School Reports London 2012”. Він спонукає молодь до активного обговорення питань спорту, фізичної культури.
Гімназія представляє Тернопільську область і проводить організаційно-інформаційну діяльність щодо участі у партнерській групі зі школами Мальти, Кіпру та Великої Британії. Завданням іншого міжнародного європейського проекту ETwinning, у якому беруть участь гімназисти, є створення корпоративної групи шкіл для спілкування та навчання однією з європейських мов.

Глобальна мережа наближає кожного до своїх ровесників і дає змогу оперативно дізнаватися, розуміти та вирішувати цікаві проекти. Так на практиці відбувається інтеграція молоді у європейський простір. За цим майбутнє.

Василь ДЯКІВ,

заступник директора з навчально-виховної роботи

Заліщицької держгімназії

Газета "Колос", №14-15 від 3 лютого 2012 року

Читайте також

Пошук

Система Orphus