Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Повінь: в Заліщиках затопило санаторій

Починаючи з минулого століття, широко популяризувалась думка про те, що людина, озброївшись досягненнями науково-технічного прогресу, стала господарем природи, і все їй підвладне.

Техногенна дія суспільства на навколишнє середовище породжує приклади негативного впливу соціуму на довкілля. Люди постійно, не задумуючись про результат, використовують природні багатства для своїх потреб. Та, коли природа повстає проти людини, тоді відчуваємо, як мало можемо ми проти стихії...

Велика вода, сильні дощі протягом останнього тижня спричинили стихійне лихо. Заліщики давно не пам'ятають такого бурхливого і стрімкого розливу Дністра, за деякими твердженнями, подібне було майже 40 років тому. Вийшовши з берегів, Дністер піднявся так, що під водою опинилися не тільки прибережні пляжі, але й людські хати, господарські споруди, обійстя, городи.

 

Повінь: в Заліщиках затопило санаторій


Серйозних збитків завдала стихія і Заліщицькому обласному комунальному дитячому санаторію. Ріка затопила впорядковані ігрові майданчики, до стелі - приміщення у спальному корпусі, де розміщені кухня та їдальня. Вода так швидко прибувала, що, за словами головного лікаря закладу П.П.Буринюка, працівникам, які мобілізувалися для врятування майна, вдалося винести тільки столи та стільці. На місці стихії побував т.в.о. голови райдержадміністрації Я.М.Навольський.

Очільник санаторію постійно тримає зв'язок із районним керівництвом і обласними структурами щодо складної ситуації в закладі, викликаної стихією.
Під керівництвом головного лікаря П.П.Буринюка, який не чекав подальшого розвитку негативних подій, колектив зумів оперативно й організовано евакуювати 84 дітей, які оздоровлюються в санаторії, в гуртожитки Заліщицького вищого професійного училища, де забезпечено 5-разове харчування.

Головний лікар П.П.Буринюк вдячний колективу за розуміння і співпрацю у критичній ситуації, за фаховість, людяність та прагнення допомогти.

Дітей із обмеженими фізичними можливостями, які перебувають у закладі з батьками, поселили в ізолятор. Усі батьки дітей повідомлені про стихію, але хлопчики і дівчатка, задоволені відпочинком і оздоровленням, не побажали їхати по домівках, а залишились до кінця зміни, до 7 серпня. На даний час всього у санаторії перебуває 86 дітей.

Як повідомив Петро Павлович Буринюк, на жаль, під водою залишилося і, зрозуміло, вийшло з ладу все електрообладнання кухні, яке стаціонарно кріпиться до підлоги: електроплити, міні-пекарня, овоче-електрорізка, електром'ясорубка, холодильники і морозильні камери. Пошкоджено і приміщення, яке й досі зазнає впливу води. А загальні збитки, за попередніми підрахунками, становлять 1 мільйон гривень.

Повінь: в Заліщиках затопило санаторій


На місці події побував начальник облуправління охорони здоров'я Б.О.Ониськів.

Прийнято рішення розмістити дітей у школі дитячого санаторію. Харчують їх в обласному шпиталі інвалідів війни та реабілітованих, де кухарі санаторію згідно меню готують їжу для маленьких пацієнтів. А здійснювати виховний процес, проводити розважальні заходи для дітей, згідно складеного плану, надавати лікувальні процедури будуть і далі на базі санаторію за участю педагогів та медперсоналу закладу.

Разом із тим головний лікар санаторію П.П.Буринюк та очолюваний ним колектив планують наступні дії щодо відновлення спального корпусу. Усі працівники докладуть максимум зусиль, щоб ліквідувати наслідки стихії.
У першу чергу, необхідно буде відкачати воду для збереження будівлі, подбати про електропроводку, яка перебуває в мокрих стінах спального корпусу. На жаль, вода почала серйозно руйнувати споруду, якій знадобиться вже не косметичний, а капітальний ремонт: у корпусі тріскають стіни, зокрема у палатах і коридорі, вода зірвала підлогу.

"Санаторій після 7 серпня не прийматиме пацієнтів. Я не ризикну здоров'ям дітей. Адже приміщення стало фактично аварійним і потребує серйозних капіталовкладень. Швидко ліквідувати наслідки стихії тепер не вдасться. Відновлювальні ремонтні роботи виконуватимуться організаціями, які мають відповідні ліцензії,"-наголосив Петро Буринюк.

Керівник закладу сподівається, що таке лихо не залишить байдужими тих меценатів і спонсорів, які можуть надати посильну допомогу. Адже чужої біди не буває, санаторій в міру власних можливостей теж допомагав людям придністровських сіл рятуватись від біди.

Попереду - багато роботи, пов'язаної з необхідністю ліквідації наслідків стихії. Треба справитись із труднощами, щоб продовжити благородну справу - оздоровлення дітей.

Оксана ДЯКІВ
Газета "Колос"

Пошук

Система Orphus