Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Чи бути землетрусу у Заліщиках...

У зв'язку з поширенням у ЗМІ повідомлення про землетрус ц.р. на території України, який мав би відбутися у березні, Заліщицький райвідділ ГУ МНС України в області вивчив дане питання та повідомляє, що за словами керівника відділу сейсмічності Карпатського регіону, кандидата фізико-математичних наук (інститут геофізики Академії Наук України) Сергія Вербицького, підстав говорити те, що Україні загрожує сильний землетрус, немає. За його словами, подібного короткострокового прогнозу у світі ніхто не робить, і навіть у США (з їхньою довершеною базою) не оголошують, принаймні офіційних повідомлень про можливість землетрусів у той чи інший короткий період.

«Те, що землетрус відбудеться колись, це зрозуміло. Адже у Карпатах землетрус вже був. А якщо він там був, то відповідно цьому регіону загрожує черговий землетрус, питання просто його сили та часу», - підсумував Сергій Вербицький в ексклюзивному інтерв'ю виданню INT.

Водночас, за словами кандидата фізико-математичних наук, заст. директора інституту геофізики ім.С.І.Суботіна НАП України з наукової роботи Олександра Кентзера, українські кореспонденти неправильно інтерпретували сказане відомим ученим, директором румунського Інституту фізики Землі Георге Мермуряну.

«Справді, у зоні Вранча, розташованій на території Румунії, можуть відбуватися потужні землетруси, найбільші з яких на території України, - пояснює він і додає: «Але румунські вчені не робили прогнозу часу виникнення цього гіпотетичного максимального землетрусу, оскільки прекрасно розуміють, що на даний час такий прогноз неможливий». Немає достатньо даних.

На даний час ні в Головне управління МНС України в Тернопільській області, ні в Заліщицький районний відділ Головне управління МНС України в Тернопільській області інформації щодо ймовірного виникнення на території Тернопільської області землетрусу немає.

Андрій ПАЧВА,
заступник начальника
Заліщицького районного відділу ГУ МНСУ в області
Газета "Колос", №24-25 від 19 березня 2010 року

Пошук

Система Orphus