Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

"Літературні Заліщики" єднають шанувальників слова

До 25-річчя ухвалення Конституції України, Дня міста та Дня молоді, працівники Заліщицької міської публічної бібліотеки організували бібліотечну альтанку «Літературні Заліщики» за участю місцевих поетів та обдарованої творчої молоді.
У міському парку «Молодіжний» була представлена тематична книжкова виставка «Мій край – куточок серця України» за такими розділами: «Відкрий для себе рідний край!», «Духовні джерела нашого міста», «Сузір’я видатних людей».
Доповненням виставки слугували художні роботи Юлії Зими, учениці Заліщицької державної гімназії.

Студентки Заліщицького фахового коледжу Гутман Вікторія, Джумак Іванна, Харап’як Вікторія презентували власні роботи: картини з бісеру, вишивані рушники, українські костюми, ткані на верстаті, кошики з ниток та підсвічник ручної роботи.
Ведуча заходу Марія Рудик, методист бібліотеки, наголосила, що не втрачаються добрі традиції літературних зустрічей, які організовуються у книгозбірні, бо багата і щедра Наддністрянська земля на обдарованих, творчих людей: поетів, письменників, митців, громадських діячів. Познайомила усіх присутніх з учасниками заходу та запрошувала їх до мікрофону.

Свій творчий доробок у бібліотечній альтанці представив Петро Мельник – поет, журналіст, член НСЖУ, автор багатьох книг. Яскраво декламуючи, зачитав вірші зі своїх збірок, у яких простежуються теми любові до рідного краю, Вітчизни. Щирі й теплі рядки звучали для воїнів АТО та для прекрасних жінок.

Цікавим був виступ Оксани Дяків – поетеси, редакторки газети «Колос», члена НСЖУ, авторки поетичних збірок.  Майстерно, легко і щиро дарувала Оксана Іванівна свої поезії аудиторії, які присвятила захисникам Вітчизни. Зачитала літературний спогад про повстанку Стефу, який присвячено боротьбі за незалежність України у 1946-1947 роках на теренах Заліщанщини.

У цьому контексті Оксана Дяків зосередила увагу присутніх на новій книзі педагога, літератора, громадського діяча, краєзнавця з Товстого Данила Онищука «Щоб знали і пам’ятали (Архівні документи Чортківського надрайону Чортківсько-Бережанської округи ОУН (Товстенський і Заліщицький райони Тернопільської області 1945-1947 роки)», яка розповідає про складні часи національно-визвольної боротьби проти більшовицьких окупантів. 

Богдана Стефанюк – поетеса, вчителька української мови та літератури Блищанецької школи декламувала вірші про рідний край. Дуетом з бібліотекарем Ольгою Бурдейною заспівали власну пісню «Моє село». Богдана Богданівна звернулась до митців слова таучасників заходу щодо доцільності проведення таких літературних зустрічей.

Свої вірші прочитала поетеса, вчителька української мови і літератури Заліщицької державної гімназії Наталя Зубик. Усім присутнім до душі припали рядки з віршів «Моя Україна», «Жінці».

Приємною несподіванкою для учасників заходу був виступ Василя Фецика, молодого поета із Касперовець, який зголосився прочитати свої поезії із збірки «Колюча троянда», виданої цьогоріч.

Відрадно, що й серед молодих осіб є творчі люди, які пишуть поезії. Один із власних віршів, присвячений темі екології, прочитала Виклюк Роксолана, учениця Заліщицької державної гімназії.

До бібліотечної альтанки завітали народний депутат України Володимир Гевко та голова Заліщицької ОТГ Іван Дрозд. Світлана Пукіш, директор публічної бібліотеки, ознайомила поважних гостей із напрацюваннями бібліотекарів ОТГ.


 Марія РУДИК,
методист Заліщицької
міської публічної бібліотеки

Пошук

Система Orphus