Зріле колосся "Колоса"

Часопису Заліщицького краю «Колос» виповнилося нещодавно 75 років з часу заснування.

Газети, як і люди, мають свої історії, життя, друзів. Вони – як живі істоти, адже про скільки подій і людських життів можуть «розказати», скільки доль пройшли через їхні друковані шпальти. Береш старий примірник до рук – і оживає історія…

24 лютого 1940 року в Заліщиках світ побачив перший номер газети Заліщанщини «Червоний прапор». По війні стала вона «Перемогою», а вже у 1965 році – «Колосом». Час і життя диктували свої теми, здебільшого на шпальтах видання друкувалися передовиці про партійні справи Союзу, області, району. Та навіть і в ті важкі, сухі часи журналісти знаходили «живі» теми: про людей праці, їхні болі й тривоги.

За роки незалежності газета повністю відійшла від старих стереотипів і стала виданням цікавого, сучасного формату. Колектив професійних журналістів узяв курс на об’єктивне відображення історичних подій, безперервний діалог із читачами.

Свій колосистий ювілей колектив газети відзначив наприкінці березня, саме напередодні дня народження незабутнього і багаторічного редактора Петра Ковальчука (1965-1975).

Директор Заліщицької районної бібліотечної системи Ольга Тракало, яка була ведучою вечора, перше слово надала дружині талановитого журналіста і письменника пані Ірині. Зі сльозами на очах жінка пригадувала: редакція була другим домом для її чоловіка, він жив проблемами газети і колективу, допізна засиджувався над вичиткою чергового номера. Обов’язки редактора і журналіста не заважали займатися письменницькою творчістю. А ще ж треба було ставити на крило молодих, які щороку проходили практику в редакцію газети. Скількох виховав «Колос», скільком дав крила! Про це розповідала журналіст Ліля Монич, якій пощастило працювати ще поряд із цією неперсічною особистістю.

- Газета є нашою цінністю, бо ми залишаємо свій слід у слові, творимо літопис нашого краю, який не стерти зі сторінок історії, - наголосила пані Лілія у виступі.

Двадцять шість років (1975-2001) очолював часопис невтомний Петро Мельник, відомий журналіст, письменник, поет, член НСЖУ. За часів його редакторства газета ставала дедалі цікавішою і змістовнішою. Петро Миколайович, як і Петро Ковальчук, усе своє життя віддав служінню слову в часописі. Пережито було багато: як доброго, так і не дуже. Мінялись часи, і приходили нові керівники району, але незмінним залишалося бажання нести правдиве слово до читача.

У 2001 році редакцію «Колоса» очолила Оксана Дяків, журналіст, поетеса, член НСЖУ. Вона принесла багато нового у стиль видання, від чого часопис лише виграв і отримав нове, сучасне обличчя. Найперше – з’явилися кольорові шпальти, нові рубрики, розповіді про історичне і патріотичне минуле краю. Завдяки тісній співпраці колективу із проектом «Заліщики online» (керівник Олександр Хомишин) «Колос» сьогодні можна прочитати в мережі Інтернет, у різних куточках світу.

Оксана Іванівна у своєму виступі поіменно згадала усіх тих, хто у різні роки трудився у творчому колективу часопису. Це ціла когорта відомих імен, людей, що своє життя присвятили служінню слова. Редактор наголошує, що має за честь очолювати колектив, у якому і сьогодні працюють і працювали професійні журналісти. Це – Ольга Мельник, Лілія Монич, Галина Корчевська, Олег Вістовський, Ірина Іванська, Іванна  Олійник-Струбіцька, фотокорреспондент Ігор Іванський. А ще є ціла низка постійних дописувачів, молодих журналістів.

- Сучасний редактор – це не тільки творча складова, сьогодні він часто і кризовий менеджер у складних умовах ринкових відносин, росту цін, - переконана Оксана Дяків. - 75 років газети – це майже 8 тис. 400 її номерів, а кожне число газети – то тісна співпраця із читачами і дописувачами. Тож наше гасло завжди є і буде актуальним: «Ми творими «Колос» разом із вами, для вас і про вас!».

Привітати колектив із ювілеєм прийшли давні та справжні друзі: голова Заліщицької РДА Борис Шипітка, представник районної ради Володимир Кулачковський, міський голова Володимир Бенев’ят, редактори газет із Чорткова, Гусятина і Борщева Любомир Габруський, Леонід Дубас і Петро Довгошия, журналіст Марія Довгошия, поет, публіцист Володимир Барна, керівники, вчителі шкіл, активні дописувачі, читачі, багаторічні шанувальники видання.

Ювілей газети став святом справжніх друзів: щирих, незрадливих, готових до спільної праці, для усіх тих, хто творив «Колос» у різні роки, хто прийняв естафету від попередників і хто сьогодні продовжує їх справу. Із ювілеєм, «Колосе»! Нехай щедро колоситься на ниві слова ще багато-багато щасливих років!

Ірина Мадзій,

«Вільне життя плюс», №28 (15660) від 10.04.2015 р.

Читайте також

Новини Заліщик в Інтернеті

Пошук

Система Orphus