Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Меценати з Німеччини

18 серпня Заліщицька райлікарня приймала гостей: громадян Німеччини Інгрід Граубнер (Ingrid Graubner) та Гюнтера Кноппа (Günter Knopp), які вже вкотре приїхали до Заліщиків і привезли гуманітарну допомогу, зокрема медикаменти та медобладнання для потреб лікарні та її пацієнтів.

 

За багаторічну допомогу їм було вручено Подяку від імені голови РДА Я.М.Навольського та голови райради В.П.Чухрія у присутності в.о.головного лікаря І.І.Горбачевської та заступника начмеда І.Р.Жука.

На фото: Інгрід Граубнер (Ingrid Graubner), Гюнтер Кнопп (Günter Knopp) та заступник по лікувальній роботі Василь Штепований (Vasyl Schtepovanyi)

 

На фото: Інгрід Граубнер (Ingrid Graubner), Гюнтер Кнопп (Günter Knopp) та заступник по лікувальній роботі Василь Штепований (Vasyl Schtepovanyi)

 

Погляд повертається в уже далекий 1995 рік, коли доля і недоля привели на наші терени Йохана Граубнера та п.Ґюнтера Кноппа у пошуках слідів загиблого у роки війни 18-річного Крістіана Граубнера. Доля звела їх із сім'єю Сорочуків, які й допомогли відшукати місце поховання загиблого у 1944р. Крістіана у с.Ягільниця Чортківського району.
У той пам'ятний рік двоє німецьких громадян приїхали на Україну вперше і не тільки знайшли дороге їм місце, а й залишили тут часточку свого серця. Уже в перший свій приїзд п. Йохан Граубнер та його друг Гюнтер Кнопп привезли медикаменти. Це був дар простих людей із Німеччини звичайним українським пацієнтам.
1996 рік., на жаль, став фатальним, бо у той приїзд п. Йохан відчув себе погано і не пережив інфаркту серця, хоча лікарі районної лікарні робили все можливе, щоб його врятувати. Сумною була дорога додому у його друга Гюнтера. Важко уявити і розпач родини Граубнерів.
Через рік Україну відвідала вдова Інгрід Граубнер. Вона приїхала у Заліщики, щоб знайти спокій для свого зболеного серця. І чого вартими були її слова, звернені до наших лікарів: «Я відчуваю серцем, що тут рятували життя мого чоловіка». Ось ці події дали початок багаторічній дружбі і багаторічним візитам Інгрід Граубнер та Гюнтера Кноппа. Кожен приїзд супроводжувався їхньою посильною допомогою Заліщицькій райлікарні, яку могли зорганізувати двоє людей пенсійного віку та їхні родини.
З часом і жителі їхнього рідного містечка Шневердінген, що у Саксонії, долучилися до цієї благородної справи. 3 публікацій у німецькій газеті вони теж дізнались про Україну, м. Заліщики та благородну працю лікарів. Інгрід Граубнер та Гюнтер Кнопп отримували подяки від керівництва райлікарні, та найбільшою радістю для обох сторін стали міцні дружні стосунки із родинами лікарів Хомишиних, медиками Я.М.Михайлівим, В.М.Штипованим, І.І.Горбачевською, І.Р.Жуком, І.М.Решетилом та іншими.

Минають роки, змінюється і наша країна. Відрадно, що друзі з Німеччини помічають ці зміни і продовжують робити свій посильний вклад у благородну справу лікування і підтримки тик наших громадян, які не завжди можуть забезпечити себе необхідними медикаментами, а медприлади та устаткування, зокрема апарати штучного дихання чи дефібрилятори уже врятували життя не одного пацієнта.

З почуттям глибокої любові до свого чоловіка дружина І.Граубнер продовжує справу, яку він започаткував ще у 1995 році, і вважає що несе людям часточку його любові своїми гуманними вчинками.

Щиру вдячність висловлюємо добрим і мужнім людям, для яких Україна із роками стала зрозумілішою і ближчою.

Олена СОРОЧУК,
Ігор ЖУК

Читайте також

Пошук

Система Orphus