Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Джазова імпреза (відео)

Нещодавно шанувальники музичного мистецтва мали змогу поринули у безмежний світ чарівної музики. У Заліщицькій державній музичній школі відбувся «Вечір джазу», який представили на суд глядачів - Ярослав Гринишин та Оксана Караїм. Уже другий рік цей дует творить разом. Вони завжди в пошуках нових ідей для виконання творів. Стиль джазу обрали саме тому, що можна завжди по-іншому демонструвати пісню, тобто змінювати мелодичний і ритмічний малюнок, не плануючи цього заздалегідь. Завдяки такій манері постійно вдосконалюються та оновлюються пісенні композиції.

Доцільно зазначити, що джаз - це форма музичного мистецтва, яка виникла на початку XIX ст. в Південній Америці у результаті синтезу африканської і європейської культур, яка згодом отримала популярність у світі. Про це Ярослав Гринишин розповів аудиторії, серед слухачів якої були вихованці Заліщицької державної музичної школи. До характерних рис джазу відносять ритм та імпровізацію. Саме з імпровізації розпочався «Вечір джазу». Ярослав Гринишин продемонстрував декілька джазових експромтів, тобто творення музики відбувалося в процесі виконання твору. Захоплені глядачі відчули необмежену свободу виконавця. Мелодії, які звучали, двічі однаково не відтвориш, у цьому особливість джазової імпровізації.

Новий імпульс свого розвитку джаз отримав завдяки синтезу різних музичних культур. Тобто засоби імпровізації поєднувалися з музичними надбаннями тих народів, на території яких цей напрям поширювався. Гармонійно та незвично звучав латиноамериканський або афро-кубинський експромт. Адже це суміш джазових засобів з використанням ритмічних малюнків, що характерне для танців Латинської Америки.

Ярослав Васильович відзначив спорідненість імпровізації з жанром варіації, тому що це - музичний твір, в якому основна тема піддається різноманітним змінам (мелодичним, ритмічним, гармонічним), викликаючи інші, нові варіанти звучання. Відтворюючи жанр варіації, виконавець виявив своє вміння аранжувати музичний твір, привертаючи увагу слухачів до мелодії цієї теми. Також аудиторію зацікавила суміш європейської музики з ритмами хіп-хопу.

Відео від Mila Studio:

Співачка Оксана Караїм та музикант Ярослав Гринишин захопили своїм вмінням щодо джазової обробки авторських та народних пісень - «Червона рута», «Черемшина», «Гуцулко Ксеню» та інших. Цей джазовий стиль легко сприймався слухачами. Наступною цікавинкою програми вечора стали зразки світової джазової класики - композиції «All of me», «Lullaby of bird-land», «Hit The Road Jack», «Саго Emerald -That Man», «Fly Me To The Мооп». Кожна композиція була майстерно передана Оксаною Караїм. Зі словами вдячності від глядачів на сцену вийшов директор музичної школи - Ярема Бутковський. Глядачі нагородили виконавців гучними аплодисментами та квітами, і покидаючи залу, сподівались знову зустрітись з чарівним світом джазу.

Ірина ІВАНСЬКА

Світлина Ігоря ІВАНСЬКОГО

Газета "Колос", № 9-10 від 31 січня 2014 року

Відео - Mila Studio

Пошук

Система Orphus