Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

"Касперівський хижак 2006"

Зі спінінгом на хижака

Понад 75 кілограмів хижої риби вивудили учасники Всеукраїнського фестивалю зі спортивної спінінгової ловлі "Касперівський хижак -2006", який відбувся на водосховищі річки Серет, що поблизу села Касперівці Тернопільської області.

 

Звання ж найкращих спінінгістів України вибороли три команди рибалок з Івано-Франківщини, котрі посіли всі призові місця. Участь у цьогорічних фестинах із лову на спінінг річкових хижаків зголосилися узяти двадцять дві команди з різних областей України. Рибалкам дозволялось ловити хижу рибу (окунь, судак, щука, голавль, жерех, сом) лише з човна, який стоїть чи дрейфує. Кількості вудилищ, котушок, штучних приманок у човні не обмежували, а місце вудіння можна було змінювати багато разів. А от у залік брали хижаків тільки певного розміру: щуку не меншу як 35 см, судак — 42, жерех — 25, сом — 70 сантиметрів, а окунці і маленькі, і великі. Окрім того, не зараховували риби, яка мала пошкодження не в ділянці голови.

 

Першого дня змагань на спінінги йшов переважно окунь. "До цього рибалки були готові, — каже один з організаторів фестин, президент Івано-Франківської федерації риболовного спорту Ігор Дудчак. — Однак мало хто сподівався, що цього року буде брати й великий хижак, який чомусь уперто "сходив" із гачка. За словами багатьох спортсменів, вони "тримали" і дво-, і трикілограмові рибини, та витягти їх не змогли. Якщо й вивуджували щучок, то одразу відпускали, бо ті були дрібненькі".

 

Наступного дня ситуація повторилася. Особливо не пощастило хлопцям з "Легенди" — львів'янам Сергієві Іщенку та Ігореві Хрустальову, з гачків котрих щонайменше чотири рази "сходили" великі річкові хижаки. До речі, під час рибальських перегонів у водоймі виявили і знищили кілька сіток. Охоронців природного середовища це потішило, а от місцевих браконьєрів вельми засмутило. Подивувало тутешніх людей і те, що спійману рибу спортсмени вкинули назад у водойму. А "натягали" спінінгісти за два етапи 75,7 кілограма хижих представників лускатої.

Переможцем же фестивалю "Касперівський хижак — 2006" стала команда "Рибалка" у складі жителів Івано-Франківська Тараса Гашевського та Владислава Кобилюха, які наловили 10,3 кілограма риби. На другу сходинку піднялися спортсмени зі-"Ста відсотків". Коломийські майстри спінінга вивудили хижаків, які заважили 7 кілограмів 630 грамів. Третє місце посів дует "Рибалка-2" з Івано-Франківська. Мар'ян Рижий та Ярослав Фейчук програли коломийцям лише 400 грамів. До п'ятірки найсильніших команд увійшли Хмельницький "Короп" і коломийський "Флагман". За словами Ігоря Дудчака, учергове на касперовське водосховище рибалки-спортсмени завітають уже наступного року. Цілком імовірно, що на цій водоймі відбудеться чвертьфінал Кубка України із вилову риби спінінгом. Узяти участь у змаганнях може кожен охочий, слід лише зголоситися до Федерації риболовного спорту.

Ігор ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ, газета «Експрес» (фото телеканалу НТК, Коломия)

Пошук

Система Orphus