Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Ветеринарна служба району

Людська медицина оберігає людину, а ветеринарна - людство. Перші відомості про створення ветеринарної служби району датуються 1 лютим 1947 року, коли для райветлікарні у банку було відкрито рахунок і затверджено штат. Тоді ж запрацювали Касперівська ветлікарня, Заліщицька м'ясоконтрольна станція, Торський та Угриньківський зооветпункти. Першим завідувачем райветлікарні був М.Сасинович. У 1949 році головним ветлікарем її став світлої пам'яті В.І.Шмельов, який налагодив роботу закладу, сформував службу з відповідальних і добросовісних людей. У 1956 році ветеринарна служба району складалася зі станції по боротьбі з хворобами тварин, двох ветдільниць у селах Касперівці і Кошилівці, чотирьох ветпунктів у селах Дуплиськах, Богданівці, Ниркові, Дорогичівці, м'ясо-молочної станції, ветлабораторії, ветаптеки. У квітні 1961р. головним ветеринарним лікарем району призначено Г.М.Красій, а з січня 1980р. на посаду головного ветлікаря району призначено М.П.Обуховського. У 1993 році станцію по боротьбі з хворобами тварин перейменовано в Заліщицьке підприємство державної ветеринарної медицини. У 2003р. було створено управління ветеринарної медицини та районну державну лікарню ветеринарної медицини.

З 2007 року на місці ліквідованих ветеринарних дільниць працюють 13 приватних лікарів. За кожним закріплено зони обслуговування. Районна лікарня ветеринарної медицини уклала з ними договори на виконання протиепізоотичних заходів. Спеціалісти проводять контроль і нагляд за епізоотичною ситуацією в районі, лікувальною роботою, безпечністю продовольчої сировини і продуктів харчування, підконтрольних ветслужбі. На території району діє два забійні цехи "Агросвіт" і "Агробуковина", два ковбасні цехи (ПП М.Пристаж, О.Караїм), ринки у м.Заліщики та смт.Товсте. Контроль за якістю продукції тваринного походження проводить лабораторія ветмедицини, яка й надає дозвіл на продаж товару. Проводимо також контроль за молокоприймальними пунктами, які заготовляють молоко від населення для переробних заводів. До послуг жителів Заліщанщини - дві ветаптеки (ПП О. Караїм, В.Клецман).

У районі давно ліквідовано такі небезпечні захворювання для людей і тварин як: сказ, сибірка (останній випадок ще у 1971р.), бруцильоз, туберкульоз. У цьому заслуга працівників ветмедицини, які відповідально виконують свої обов'язки. Слід відзначити роботу заступника начальника управління Степана Мисака, головного спеціаліста Миколу Мартишка. Злагоджено працює і ветлікарня на чолі із начальником Олександром Ганчуком, яка здійснює діагностику, лікування і профілактику захворювань тварин. Самовіддано трудяться на ветеринарній ниві епізоолог Анатолій Бессага, лікарі І категорії - Ольга Горбуль та Володимир Половецький. Кваліфіковану допомогу надають домашнім тваринам ліцензовані фахівці Павло Бензар, Василь Гуменюк, Володимир Забарило та Ярослав Колодій. Як нагорода для кожного з нас, вже кілька років за підсумками ми входимо у трійку кращих в області.

Звичайно, досягнення добрих результатів це, насамперед, заслуга і ветеранів галузі, традиції яких продовжуємо. Вони передали нам свій багаторічний досвід і знання, завдяки чому легше працювати. У ветеринарній справі у свій час трудилися заступник головного ветлікаря району Г.М.Красій, завідуючі Синьківською ветлікарнею П.В.Гандзюк, Блищанецькою ветдільницею С.І.Мельник, лікар-серолог З.Т.Обуховська, зав. м'ясоконтрольною станцією ветсанекспертизи на ринку Ф.М.Балинець та багато інших.

У переддень нашого професійного свята вдячний за співпрацю і розуміння проблем ветгалузі керівникам районної влади, органів місцевого самоврядування. А працівникам ветеринарної сфери - за сумлінну працю. Хай у ваших домівках завжди лунають щирі і теплі слова, радісний сміх, панує щастя, злагода і душевна гармонія. Здоров'я вам, професійного зростання і благополуччя.

Ярослав СТРЕЛЬБІЦЬКИЙ,
начальник управління
ветмедицини в районі
Газета "Колос", №62-63 від 6 серпня 2010 року

Пошук

Система Orphus