Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Позиції лідера зміцніли

Не тільки у Заліщицькому районі, а й далеко за його межами відоме приватне підприємство «ВЕП-Агро-Плюс». Знають його м’ясопереробні фірми сусідніх областей, а в своєму районі підприємство впевнено утримує позиції лідера у галузі свинарства.

Ця чарівна й тендітна жінка Ольга Пельцер керує приватним підприємством "ВЕП-АГРО-ПЛЮС"

Рядки із біографії колективу

*У 2000 році на базі колишнього свинокомплексу, який майже 10 років не діяв, створене приватне підприємство «Лідер».

*У 2002 році підприємство змінило назву на ПСП «Веп-Агро», де перші три літери – від прізвища, ім’я та по батькові власника фірми – світлої пам’яті Володимира Едуардовича Пельцера, який передчасно відійшов у Вічність.

*У червні 2010 року утворилась фірма ПП «ВЕП-Агро-Плюс». Очолила її дружина Володимира Едуардовича Ольга Михайлівна Пельцер. За невеликий період часу ця тендітна жінка опанувала всіма складовими управління підприємством. І першим помічником їй у цьому став колектив, який керівник називає своєю опорою і підтримкою, з яким вона ділить радощі, спільно долає труднощі. Керівник завжди розуміє колектив, який віддячує їй своєю підтримкою і сумлінним виконанням обов’язків. У минулому році ПП «ВЕП-Агро-Плюс» не тільки закріпило позиції лідера галузі свинарства у районі, а й заявило про свій рух вперед. Про це говорять результати виробничої діяльності: cтаном на 1 січня 2011 року поголів’я свиней становило 310 голів, а до кінця року зросло до 5756 голів. До цих даних головний бухгалтер О.Б.Воротнюк наводить ще інші: реалізовано за 2011 рік 6066 центнерів свиней (жива вага), щомісяця – по 400 голів свиней.

Головний бухгалтер Оксана ВОРОТНЮК - досвідчений спеціаліст

НА ДОПОМОГУ ПРИХОДИТЬ ТЕХНІКА І КОМП’ЮТЕР

Середньодобовий приріст становить 455 грамів на фермі, а на кінцевій відгодівлі сягає до одного кілограма. На підприємстві дбають про збалансовану годівлю. На один центнер приросту витрачають по господарству 310 кг (3,1 центнера) кормових одиниць. Використовується суха годівля, подача кормів здійснюється автоматизовано, у сучасному кормоцеху їх змішують, комп’ютеризовано проходить балансування кормів. У минулому році їх закупили 2600 тонн – у сільськогосподарських підприємствах Заліщицького, Чортківського районів, на Хмельниччині. Кормові добавки вже два роки закуповують у ТОВ «Агролайфкорми» у Львові. Частину кормів мають своїх: «Орендуємо у пайовиків села Торське 100 гектарів ріллі, минулого року сіяли кукурудзу, ще раніше - пшеницю та ячмінь», - розповідає головний бухгалтер О.Б.Воротнюк. Із пайовиками розрахувались грішми - 3% від вартості земельного паю. Для обробітку ріллі є відповідна техніка – минулого року закупили два нових трактори марки «Беларус», обертовий плуг та мультивач, який подрібнює стебла кукурудзи, які, як добриво, використовують під оранку.

ДЛЯ ВІДТВОРЕННЯ СТАДА – НОВІ ПОРОДИ СВИНЕЙ

Відтворення стада – теж одне із головних завдань. «Для цього закупили нові породи,- говорить головний ветлікар Ю.Л.Смоляк. – Для промислового виробництва – п’єтрен, макстер, ландрас, для одержання ремонтного молодняка – велика біла. На підприємстві працює пункт штучного осіменіння, де зоотехнік-технік Л.М.Скакун осіменяє свиноматок. За 2011 рік народилось 7969 поросят, від однієї свиноматки отримують 18 поросят.

Для поголів’я свиней у ПП «ВЕП-Агро-Плюс» створені відповідні умови. У першій стайні утримують свиноматок та кнурів, у другій – маточник, в якому свиноматка перебуває тиждень до опоросу і 28 днів після нього. На маточнику 120 станкомісць. Поросят відлучають від свиноматки через 28 днів, коли вони вже наберуться сили, підростуть – тоді їх вагою 28-30 кг переводять у групу дорощування на третю стайню. А коли досягають 50 кілограмів – переводять до четвертої і утримують до кінцевої відгодівлі. Свині вагою 100-110 кг реалізують. Весь процес – від народження – до кінцевої відгодівлі триває 5,5-6 місяців. Відповідно до вікових груп свиней використовуються і корми: «предстартер» - поросятам до 10 кілограмів, «стартер» - поросятам від 10 до 30 кг, «гравер-фінішер» - від 30 до 110 кг. Реалізовують свиней на переробні підприємства. Серед них – спільне українсько-польське товариство «М’ясовіта», ТзОВ «Ходорівський м’ясо -комбінат», ДП «Проскурівм’ясопродукт», а також заготівельники з Івано-Франківська, Коломиї.

У приватному підприємстві «ВЕП-Агро-Плюс» працює 30 чоловік, з них 8 операторів по догляду за свинопоголів’ям. Керівник підприємства О.М.Пельцер дбає, щоб створити для працівників умови праці. забезпечити механізацію виробничих процесів. Працює їдальня, два кухарі щоденно готують для працівників гарячі обіди. Останніми роками у колективі немає плинності кадрів. Він стабільний, знає роботу. У керівника чимало нових планів і задумів. Зокрема, збудувати зерносховище, що дасть економію коштів. Адже корми доводиться закупляти, а ціни на них щоразу зростають. А про стабільну цінову політику в аграрному секторі доводиться поки що лише мріяти.

Галина Корчевська

Газета "Колос", №24-25 від 16 березня 2012 року

Пошук

Система Orphus