Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Відсутність інфраструктури - гальма туризму

Такий висновок випливав із розмови з директором районного комунального підприємства «Заліщицьке туристичне бюро» О.О.ГАШПАРИЧ, завдання якого розвиток туризму в районі. Про проблеми та перcпективи цієї галузі спілкуємось із керівником бюро.

- Олександро Олександрівно, які послуги надає населенню Ваша організація?

- Нами розроблено туристичні маршрути, якими охоплено історичні, пам'ятні та природні куточки Західної України. Маршрути майже не повторюються, за бажанням туристів вносимо в них корективи. Орієнтуємося на смаки та інтереси студентів та школярів, які, на сьогодні, є основними нашими клієнтами. Для них проводимо тематичні екскурси. Найчастіше з дво-, триденними маршрутами буваємо у Закарпатській та Львівській областях, з одноденними вивчаємо історичні пам'ятки Тернопільської області. Також мандрівки відбуваються у Вінницьку та Чернівецьку області. У мої обов'язки входить організація відпочинку: тобто вироблення необхідних документів, домовленість за транспорт, місця зупинок і ночівлі, вхідна плата на туристичні об'єкти, а харчуються за власні кошти. До прикладу, дводенна поїздка в Закарпатську область на 35 чоловік обходиться у 4,5 тис. грн. Співпрацюємо з підприємцями цих областей.

- Частково кошти для розвитку туризму отримуєте з бюджету. Як використовуєте їх?

- На 2010 рік дотація для бюро склала 20 тис.грн. їх вистачає хіба що на оформлення необхідного пакету документів для організації екскурсій, решту заробляємо. Ціна екскурсії залежить від кількості туристів.

- Наш район розглядається як перспективний у туристичному плані. У Касперівці і Червоне вже давно їздять на відпочинок туристи, але налагодженої системи поки що немає. Що потрібно для розвитку «зеленого» туризму?

- Враховуючи рекреаційний потенціал району, водні джерела нашого краю можуть стати туристичною перлиною, але відсутність інфраструктури - основна проблема розвитку цієї галузі. Без мережі готельних комплексів, ресторанів чи кафе з доступними цінами для різних категорій людей, належного облаштування доріг до місць відпочинку, стоянок, не можна організувати комфортний відпочинок, адже не кожен з нас готовий жити в наметі. Дійсно, до Касперівців і Червоного їздять туристи, але в індивідуальному порядку. Зверталися й до нас, щоб забезпечити житлом на період перебування. Лише 6 людей з району - з Лисичник, Ниркова і Голіградів - готові надати такі послуги. Справа в тому, що селяни упереджено ставляться до туризму і не розглядають його як додатковий заробіток, а як підприємництво, яке обкладають податками, хоча, згідно законодавства, людина, яка здає до 5 кімнат, податок не сплачує, тобто працює на себе. Із практики переконалася, що туристів беруть ті люди, яким додатковий дохід не потрібен.

- Виходить, що населенню бракує інформації?

- Дійсно, з людьми потрібно проводити інформаційну роботу, а для цього необхідно, щоб підключилися органи місцевого самоврядування. Ми розсилаємо інформаційні листівки. На жаль, не завжди знаходимо підтримку і розуміння у сільської влади. Якщо б селяни почали займатися туризмом, можливо, і влада звернула б більшу увагу на якість доріг. Крім того, потрібно впорядкувати історичні місця у кожному селі, щоб туристів привезти на благоустроєну територію. Наприклад, у Лисичниках збереглися окопи з часів діяльності ОУН, але вони засипані. Так по інших селах: є пам'ятки минулого, але вони занедбані, туристів туди не повезеш.

Щоб отримати добрі результати у розвитку туризму, думаю, треба об'єднуватися і владі, і громаді, і підприємцям.

Розмовляла
Іванна СТРУБІЦЬКА
Газета "Колос", №78-79 від 30 вересня 2010 року

Читайте також

Пошук

Система Orphus