Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Їхню юність обпалила війна

Тоді, коли розпочалася війна в Афганістані, цим юнакам було по дев’ятнадцять-двадцять років. Їхню юність обпалила війна, їм випало на долю виконувати військовий обов’язок у «гарячих точках» планети, вони пройшли випробування афганським горнилом вогню та смерті.

15 лютого, у день 23-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Афганістану, районна та міська влада зустрілася з воїнами-афганцями. Зустріч у міській раді відкрив її голова Володимир Бенев’ят. «Схиляємо голови перед вашою мужністю, - звернувся до присутніх у залі афганців Володимир Станіславович. – Висловлюємо вдячність вам за те, що не забуваєте своїх побратимів, доглядаєте їхні могили». Страшні втрати на афганській війні – понад 3 тисячі українських юнаків загинули, 3,5 тисячі повернулись інвалідами, із нашого району загинуло двоє юнаків-солдатів – Валерій Луб’янський та Володимир Головецький. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих.

До учасників бойових дій звернулася заступник голови райдержадміністрації М.М.Навольська: «Ви майже мої ровесники. Поки ми вчилися, ви проливали кров у чужій країні. Цю трагічну сторінку історії, ваш подвиг забути не можна. Багатьом з вас і зараз не легко: турбують складні побутові умови, житлові проблеми.

Голова райдержадміністрації О.О.Барчук доручив записати всі ваші зауваження і пропозиції, жодне з них не залишиться поза увагою.

Афганці у своїх виступах підняли питання побутового, медичного обслуговування, патріотичного виховання молоді. Михайло Процик із Новосілки зауважив, що нерідко за афганців, які живуть у селах, забувають – він вперше бере участь у такому заході, не запрошують воїнів-афганців і на зустрічі з учнями шкіл, а кожна, переконаний, сприяла б патріотичному вихованню юних. Леоніда Гірчака із Заліщиків турбувало виділення путівок на лікування – йому довелось чекати кілька місяців, тому пропозиція виступаючого – три місця виділяти для екстрених випадків. Ще одна пропозиція – звільнити інвалідів-афганців, які продають на ринку овочі, вирощені на власному городі, від ринкового збору.

Тему медичного обслуговування продовжив Володимир Сем’янів, пропонуючи виділяти для воїнів-афганців хоч би раз на рік путівки у санаторій, а владі – розробити програму реабілітації інвалідів. Пропозиція виступаючого до журналістів – регулярно публікувати матеріали про афганців, розповідати читачам правду про страшну війну в Афганістані. Воїни-інтернаціоналісти цікавились також питаннями соціального забезпечення, виділення одноразових допомог, надбавок до пенсії тим афганцям, які мають нагороди. На них відповідала начальник відділу управління праці та соціального захисту населення Г.В.Михайлюк.

Степан Стасюк висловив вдячність підприємцям, які допомагають воїнам-афганцям: І.М.Навольський привіз із Канади інвалідну коляску для Юрія Осадчука, допомагав багатьом афганцям в інших потребах. Суттєву підтримку надавали І.П.Дрозд та І.В.Кобіс. Виступаючий порушив також питання про виділення автомобілів для інвалідів.

Воїнам-афганцям вручено матеріальну допомогу від районної та міської влади. На зборах була зачитана вітальна телеграма афганцям від генерал-полковника міліції В.В.Бедриківського, а також вручено від Володимира Володимировича воїнам-інтернаціоналістам 1 тисячу гривень.

Учасники зустрічі побували на могилах Валерія Луб’янського у Заліщиках та Володимира Головецького у Свершківцях, поклали квіти, зустрілися з батьком Валерія та матір’ю Володимира.

Після зустрічі з районною владою відбулися установчі збори по створенню районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (раніше діяв військово-патріотичний клуб воїнів-інтернаціоналістів). Новостворену райорганізацію Української спілки ветеранів Афганістану очолив Іван Перожак із Городка. Його заступниками обрані Ярослав Гринишин, Степан Стасюк, Василь Бережанський, Роман Піхлик. Казначеєм спілки став Юрій Осадчук. У склад ревізійної комісії увійшли Вячеслав Горбенко, Роман Качор, Леонід Гірчак, а головою комісії обрано Ореста Солодкого.

Галина КОРЧЕВСЬКА

Газета "Колос", №18-19 від 24 лютого 2012 року


Пошук

Система Orphus