Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Історія драматичного колективу при Заліщицькому будинку культури

Драматичний колектив при Заліщицькому будинку культури створений у 1946 році.
Засновником і першим режисером театру був відомий на Галичині режисер, видатний діяч українського театру — Микола Антонович Комаровський. З ім'ям цього талановитого актора, режисера і організатора театральної справи тісно пов'язана історія українського театру на Заліщанщині. Директором будинку культури був Шенгера Василь Антонович.

В 1959 році Заліщицький театр грав виставу «Майська ніч» М.Гоголя, яка пройшла з великим успіхом, в ній взяли участь понад 100 чоловік, постановою колегії Міністерства культури від 10 квітня 1959 року колективу присвоєно почесне найменування «Самодіяльний народний театр». За понад півстолітній період творчої діяльності режисерами театру були: С.Ткаченко, В.Громніцькій, Л.Галонська, з 1999 року режисером театру - Ярослав Гнатишин.

Заліщанам запам'ятались вистави у постановці народного театру, які увійшли до «золотого фонду»: «Весілля в Малинівці», «Павлинка», «Трибунал», «За двома зайцями», «Украдене щастя», «Кайдашева сім'я», «А молодість не вернеться», «Будка ч.27», «Хто сміється, тому не минеться», «Доки сонце зійде, роса очі виїсть», «По-модньому», «Глитай, або Павук», «Сватання на Гончарівці», «Наталка Полтавка», «Сотник», десятки інсценізацій, театралізованих дійств, дитячих свят.
В усі часи діяльності театру в колектив вливались нові творчі сили, талановиті актори, які з любов'ю навчались акторському мистецтву.

Колектив театру нагороджений багатьма грамотами, дипломами, подяками. В 2006 році театр нагороджено дипломом обласного управління культури в номінації «Кращий народний театр». У 2007 році на обласному огляді-конкурсі народних аматорських театрів, присвяченому 120-річчю від дня народження Леся Курбаса, театр нагороджений дипломом III ступеня. Автор цих рядків, який грає в театрі понад 40 років, за роль Виборного у виставі «Наталка Полтавка» нагороджений дипломом у номінації «Краща чоловіча роль». 

Своє життя тісно пов'язали з театром ветерани колективу: Г.Пальчинська, В.Шелеп, Д.Савків, подружжя Монич, Є.Кінащук, І.Бричка, М.Зварич, О.Костиник, подружжя Сороки, П.Мельник, П.Мальований, Л.Кравчук, Р.Петрас, В.Громніцький, Н.Ємчук, М.Ковальчук, О.Коваль, Г.Навізівська, Ю.Самокішин та ін.
Назавжди в акторській сім'ї театру і в пам'яті вдячних заліщан залишаться актори, які відійшли у Вічність: М.Комаровський, О.Романко, Д.Шатківська, І.Кузьма, Н.Салтерник, М.Драчук, М.Серединський, З.Кравчук, В.Стахів, подружжя Вівчар, композитор, керівник хору і оркестру - Я.Смеречанський.

В різні часи в театрі брали участь Р.Війтюк, І.Стадник, Ю.Пшеничний, В.Бова, подружжя Тарасевич, Л.Борківська, О.Василенко, О.Стремедловська, О.Горбань, 0.Караїм, О.Кривохижа, Ю.Казюк, С.Музика. Г.Дідик, Л.Бабак, Л.Шкрабик, В.Шейко та інші.
Музичне оформлення вистав завжди вдало доповнюють оркестровки талановитих музикантів: Т.Хмурича, О.Шатківського, Я.Матійчука,
І.Федірка. 

Минає час, проходять роки, на зміну старшому поколінню приходять нові творчі сили, талановиті актори, завдячуючи яким театр сьогодні живе і працює: М.Макух, Н.Кухта, Г.Федорчук, Г.Марочкіна, К.Бульдяк, О.Ковбасенко, І.Витрикуш, С.Щербина, С Максимів, Н.Федорак, Л.Гичун, І.Чикурлій та інші.

Юрій ГЕВ'ЮК, 
учасник театру 
З нагоди 50-річчя з часу присвоєння звання «Народний» 
народному аматорському театру 12 квітня о 16 год.
Газета "Колос" 

Пошук

Система Orphus