Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Ансамблю "Дністер" 40 років

Cивочолий Дністер єднає Карпати і Чорне море вже тисячі років. Ансамблю "Дністер" - всього 40. Але він зажив неменшої слави і шани, як і прикарпатський водний красень. Пісні й танці його такі ж мелодійні, повноводні народними традиціями, такі ж бурхливі, як і весняний Дністер.
Зрозуміло: на 40-річчя колективу, яке відзначалося в РБНТ, зібралися шанувальники, його колишні учасники педагоги, завдяки яким цей колектив народжувався, утверджувався і зажив доброї слави не лише в нашому краї, а й за його межами. У залі були люди, якіі з піснями "Дністра" пройшли своє життя. Українські пісні цього колективу звучать у кожному з нас і сьогодні. Бо доки живе наша пісня - живе наш народ.
Нинішній керівник колективу Ганна Навізівська розповіла історію створення ансамблю "Дністер", згадала багатьох співаків, танцюристів, музикантів, організаторів: заслужених працівників культури України Теодора Хмурича і Зеновія Кравчука, Дануту Шатківську, Світлану Тарасевич, балетмейстера Мар'яна Романюка, Володимира Гоцуляка, Олену Рощебак, Ларису Вилку, концертмейстера Тараса Сороку, керівника оркестру Ореста Шатківського, Ярослава Матійчука, Михайла Сваричевського. За 40 років творчої діяльності "Дністер" побував у Білорусі, Молдові, Болгарії, Франції, Англії, Москві, Києві, Рівному, Тернополі, Чернівцях. Ансамбль із кожним роком творчо зростав, змінювався репертуар, учасники, а любов до пісні лише возвеличувала, одухотворювала молодь.

Творчий вечір із нагоди 40-річчя колективу подарував зустріч із яскравими і глибинно творчими особистостями. І від цього було стільки тепла і доброти, що вистачило не тільки для присутнього глядацького залу, а й вдячних земляків, розсіяних по світу. Бо в ньому мистецьки поєднано мелодику пісень із магією слова, що особливо хвилювало. Змістовну тональність, настрій, філософію життя ми зворушливо відчуваємо у творчості Т.Шевченка, В.Крищенка, В.Хом'яка, В.Юхимовича, нашого земляка із Виноградного В.Салевича, що мешкає в Харкові. Свою щирість і вдячність, що особливо приємно, молоді виконавці дарували витонченим співом і глибоким проникненням у сутність пісень, слова до яких написали ці видатні автори.
Зрештою, вечір пройшов на хвилі захвату від пісень, які любили і люблять і яким належить майбутнє. Згадаймо лише "Ласкаво просимо", "Свято в Чигирині", "Ой, там, під горою", "Повій, вітре, в Україну", "Там, у Києві, стольному городі", "Встань, козацьке слово". Чарівної зворушливості надавали святу не тільки хорова і танцювальна групи, а й окремі виконавці: В.Громніцький, І.Витрикуш, Р.Бодьо, І.Федірко, М.Гембатюк, Я.Гнатишин, М.Горобець та ін. Вони сповідували свою любов до пісні і в цих почуттях об'єднували присутніх на концерті.

Сповнені духу народного, справжнього благородства, чесноти, української наші пісні неможливо переспівати за один вечір. Їх просто пам'ятають і бережуть у серцях.
На святковому вечорі виступив засновник колективу і його перший керівник Т.М.Хмурич. "Перший концерт відбувся 40 років тому, 16 фудня, - пригадав Теодор Миронович. - Ми співали колядки. Звісно, це був радянський період. Доводилось змінювати в тексті деякі слова. Але концерт пройшов з величезним успіхом. 26 грудня вже був виступ по Чернівецькому телебаченню, а 2 січня - його повтор. А далі - поїздки у Францію, Англію. Слава про колектив поширювалась завдяки тому, що ми співали гарно.... Сьогодні в складі ансамблю є люди, яких тоді й на світі не було. Але й тоді і тепер це цвіт нації, який треба шанувати, як і пісню українську".
З вітальним словом виступили перший заступник голови РДА Л.Золотий, заступник голови районної ради Я.Мацьків. За популяризацію української пісні згідно спільного розпорядження РДА і райради вручено грамоти учасникам ансамблю "Дністер", а також грошову премію. Від районного Будинку дитячої та юнацької творчості сердечні побажання висловила керівник танцювальних колективів О.Василенко, а ще - сувенір на згадку. Ансамбль "Джерельце" подарував танок. Вдячно згадував педагогів-наставників ансамблю "Дністер" міський голова В.Бенев'ят і звернувся до батьків з проханням, щоб дітей своїх прилучали змалку до пісні і танців, щоб не блукали вони без діла вечорами, а чарували людей піснями, дивували характером і високою культурою.
Заввідділом культури і туризму І.Тарасевич дав високу оцінку колективу, адже він на теренах області - єдиний: "Щиро завдячуємо тим аматорам сцени, які ходять на репетиції в холодні зали і все ж пропагують вічність української пісні." Керівник культури вручив грамоти управління культури ОДА і райвідділу численній когорті учасників ансамблю. Із привітаннями виступили: керівник "Дністра" 1991-1993 років С.Тарасевич, а також художній керівний "Берегині" М.Лугофет, педагог музичної школи Я.Гринишин, заступник директора Заліщицького ВПУ Н.Хомів, директор агроколеджу В.Глова, отець В.Черничук із церкви Царя Христа с.Добрівляни, завідувач Народним домом с.Добрівляни Ю.Гев'юк.

Вітальну телеграму від В.Гоцуляка з Іспанії, який також працював із "Дністром", зачитав В.Машера, який зізнався у щирому прагненні і надалі залишатися з колективом "Дністер".
Цей вечір, яких так мало в нашому житті, я б назвала святом вдячної пам'яті, святом життєдайної пісні і невмирущого слова. Нехай натхнення - земне і небесне - щедро обдаровує всіх його учасників, керівника. Нехай творча співпраця, що проростає з родинного кореня, захоплює і тішить усіх, хто творить красиве і вічне.

Ольга ЛИЧУК, Газета "Колос"

Читайте також

Пошук

Система Orphus