Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Хор імені Г.Верьовки виступив у Заліщиках

Тернопільська філармонія запросила з концертною програмою до нашої області столичних гостей - представників національного Заслуженого академічного українського хору імені Г.Верьовки, керівником якого є Герой України, народний артист України, лауреат Державної премії ім.Т.Шевченка, академік Анатолій Авдієвський. Цей відомий і славетний колектив знаний не тільки в Україні, а й за її межами за пропаганду української пісні. Творча ватра його нуртує таким сліпучим серпанком, що, здається, самим Всевишнім відміряно йому палахкотіти століттями.

В цьому мали змогу пересвідчитись і заліщани минулої суботи (28 жовтня 2006р.) в районному будинку народної творчості.

Хор імені Г.Верьовки в Заліщиках

 

Хор імені Г.Верьовки в Заліщиках

 

Хлібом-сіллю на вишитому рушнику зустрічали цей всіма шанований колектив. Самовіддано і вдячно аплодували митцям за те, що так щедро віддають людям і світові пісню свого роду і його великого народу.

Кожна пісня, танок, мелодія музик - все це уже вкотре викликало і породжувало в серцях людей велику любов до рідного, до українського. Велична самобутність хору Григорія Верьовки, здається, найперше в тому, що артисти виросли, щедро розквітли з рідної землі, а керівник колективу і, найперше, засновник хору, які завжди відбирали для співаків українські пісні, й нині зберегли свою первозданну чистоту, цілющий аромат і свіжість. Спів хору, звучання оркестру зачарували зал: зоріли літеплом очі в увінчаних всенародним визнанням артистів, які множили і множать славу духовної дитини Григорія Верьовки - Українського народного хору його імені. Спів молодих людей (треба відзначити, що в хорі переважають молоді виконавці) наче нуртував весняними голосами; як великодні дзвони, струменіли такою молодечою емоційною потугою, чарували таким майстерним виконавським заглибленням у безмір пісні, немовби жили в ній, жили нею, творили її як свою долю.

 

Хор імені Г.Верьовки в Заліщиках

 

Хор імені Г.Верьовки в Заліщиках

 

Репертуар колективу розкривався і розгортався на сцені справдешнім театральним дійством - різнобарвним, але завжди пружним і динамічним. Мимоволі спадала на гадку хрестоматійна гоголівська думка про те, що для українця пісня-все: і поезія, і історія, і батьківська могила. Чумацькі, козацькі, духовні, родинно-побутові, ліричні, жартівливі, танцювальні пісні, на слова наших видатних поетів, які того вечора били джерелом зі сцени в районному будинку народної творчості, немовби розмивали часові межі. І насправді омолоджували зал.

 

Хор імені Г.Верьовки в Заліщиках

 

Хор імені Г.Верьовки в Заліщиках

 

Згадаймо лише "У царстві твоїм", "Ой у лузі червона калина", "Ой у вишневому садочку", "Ой чорна я си чорна", "Била мене мати", "їхав козак на війноньку". На слова Т.Шевченка прозвучали "Думи мої", які зал зустрів стоячи, висловивши цим самим велику любов до творчості нашого Кобзаря. Дивовижно, до яких емоційних гармонійних глибин світилася пісня "Ой у лузі червона калина", розлога і могутня, в якій і туга, і світлий промінчик про Україну переплелися воєдино.

Воістину глибокі почуття від побаченого і почутого переживали в залі всі, адже подібне в нашому місті, на жаль, рідкість. І спраглі душі заліщан справді потребують частіше таких зустрічей, які співом своїм відкривають глядачам не тільки безмежний всесвіт народної пісні, а й, звісно, геній Г.Верьовки, безмір його духовного всесвіту.

Розмаїтими були в той вечір і гуморески, які декламував заслужений артист України Степан Школьний.

Українському хору ім.Г.Верьовки виповнилось 60. Змінювався склад колективу, але духовний переклик, переспів поколінь, поєднаних потужним сяйвом очищувальної пісенної ватри - хіба то не щасливий знак нашої будучності? Збирати народні пісні, повертати народові створені ним мистецькі цінності - це благородна мета. І колектив уміло це звершує.

 

Хор імені Г.Верьовки в Заліщиках

 

Хор імені Г.Верьовки в Заліщиках

Усі цінності і надбання тут передаються з покоління в покоління, виростають нові таланти, солісти, диригенти, заслужені діячі мистецтв України. Одним із таких є нинішній диригент хору Зіновій Корінець, народний артист України Василь Попадюк, народна артистка України Людмила Клименко та багато інших.

Концерт тривав більше двох годин. На завершення із вдячним словом до присутніх звернувся голова РДА Павло Лесюк: "Ваше мистецтво радує кожного, дає наснагу до життя. Нехай пісні ваші і надалі не знають кордонів, хай дають крила у світ високий..." Павло Михайлович вручив диригенту хору Зіновію Корінцю картину мальовничих Заліщиків, а розкішний кошик квітів - усім учасникам хору ім.Г.Верьовки.

Хай пісня праотча лине від серця до серця, від роду до роду, від краю до краю, крізь просторінь і час єднає нас оберегом-перевеслом, "золотою вірьовочкою".

Ольга ЛИЧУК, газета «Колос», фото Тараса Хомишина

Пошук

Система Orphus