Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Мистецьке свято. Голосіївська весна-2009

МИСТЕЦЬКЕ СВЯТО

Як неминуче на нашу землю приходить весняне тепло, так вже традиційно саме із Заліщик розпочинаються відбіркові тури на цей раз вже XXIX Голосіївська весна-2009фестивалю художньої творчості «Голосіївська весна-2009». У цьому мистецькому огляді беруть участь художні колективи, викладачі навчальних закладів, що входять до складу Національного університету біоресурсів і природокористування України, серед яких і Заліщицький аграрний коледж ім.Є.Храпливого. Програми виступів художніх колективів коледжу (на світлині автора) завжди вирізняються багатою палітрою різноманітних жанрів та активною участю в них як досвідчених викладачів, так і студентів першого року навчання.

Члени авторитетної комісії, в складі якої були Г.Б.Каргальцева - старший викладач кафедри культурології НУБіП України, В.Я.Яремчук - художній керівник ансамблю пісні і танцю «Колос» університету, О.О.Чайка - методист Ради директорів ВНЗ Тернопільщини були приємно вражені яскравою виставкою у фойє коледжу, яка передувала концерту в РБНТ. А це художня вишивка, рушники, серветки і навіть картини, створені кольоровими нитками, а ще різьблення з дерева, композиції, виготовлені із застосуванням інших матеріалів. Центральне місце серед цього розмаїття по праву зайняли персональна виставка справжнього майстра своєї справи І.Р.Боднара, який працює вихователем коледжу.

А згодом дійство мистецького свята перемістилось на сцену РБНТ. І вже першим виступом зведеного хору викладачів і студентів була підтверджена неординарність концертної програми. Шевченків «Заповіт» на муз.Г.Гладкого, «Дністрові зорі» (Г.Рибцуник, муз.М.Коника) прозвучали потужно, фундаментально і переконливо. А потім зі сцени линули авторські вірші Мар’яни Палагнюк, Катерини Гуй-ван, іскрометний гумор Юрія Шамлюка. Високопрофесійними виступами завжди відзначається народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Хлібодари» - цей колектив готується відзначити своє 20-річчя. Злагоджено прозвучали пісні у виконанні вокальних ансамблів «Намисто» та «Соколи», дуету Х.Слухинської та М.Якимівської, солістів А.Демчук, Я.Рибака. Цікаве прочитання знайшла новела В.Сте-фаника «Побожна» у виконанні П.Гулика, Г.Бойчук, П.Шевчика. Не залишили байдужими глядачів і український «Гопак», «Данець», рок-н-рол, «Горлиця», виступ вокального тріо у складі Н.Ємчук, Л.Сопівник, С.Тарасевич. Логічним завершенням концерту стала вокально-хореографічна композиція «Величальна Україні» у виконанні всіх учасників концерту.

Юрій ВІЙТИК, викладач
ВП НУБіП України
«Заліщицький аграрний
коледж
ім.Є.Храпливого»

Пошук

Система Orphus