Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

«Хлібодарам» цими днями уже виповнилось 20 років

Викохані талантом та щирою снагою студентів, викладачів, любов'ю до України і до свого навчального закладу, вони об'єдналися в дружну спільноту, ім'я якої - народний аматорський колектив пісні і танцю «Хлібодари» Заліщицького агроколеджу ім.Є.Храпливого.
Цей колектив давно став окрасою мистецьких подій, які проходили не лише в районі, а в області, столиці та за її межами — в Польщі, Франції, Румунії. І всюди його учасники сповнені громадянського єднання, великої любові до пісні, яку вони несуть світами, прославляючи наш край.

«Хлібодарам» цими днями, уже виповнилось 20 років. У районному Будинку народної творчості відбулося велелюдне свято з нагоди такої події. У залі - повний аншлаг. Прийшло багато студентів - нинішніх і колишніх, викладачі, численні гості. І від того глядацька зала немов розквітла сонячними барвами і стала гомінким острівцем доброго настрою. Зворушило серце те, що пошанувала своєю присутністю цей мистецький захід й громадськість міста.

Слово виголосила заступник директора коледжу Людмила Атаманчук, яка немов пробудила сонце в глибині світанкового обрію, окресливши постаті керівників «Хлібодарів», повернувшись до історії створення колективу. Свій початок «Хлібодари» беруть відтоді, коли на базі радгоспу-технікуму балетмейстер Володимир Гуцуляк спільно з Василем Стаховим і Олегом Мартинчуком створили висо-копрофесійний колектив. Хореографія і танці, разом із сонячними променями ввись простерлися помережані хрещатими узорами вишивки, барвисті кептарі, хустки. Зі сцени заворожували глядачів «Запорізький марш», «Данець», «Гопак», які ввійшли в золотий фонд мистецького розвою нашого краю. Ідейним натхненником танцювального колективу був керівник Володимир Гуцуляк. І в той день присутніх зачарував багатющої глибини голосами хор. Кожне слово його учасники Любов Сопівник, Надія Ємчук, Ольга Джумага, Ірина Сагайдак, Михайло Сопилюк, Оксана Матійчук, Марія Олійник, Галина Глова, Наталія Проданик, Іван Білінський, Ярослав Зима і ще багато-багато інших немов пропускали через своє серце - до того проникливо і ніжно линули їхні голоси зі сцени. Без перебільшення можна сказати: то було мистецтво високого гатунку. В ті хвилини кожен відчував себе не просто слухачем-глядачем, а духовним сином і донькою рідного краю.

До «Хлібодарів» прийшли нові люди-керівники, співаки, танцюристи. Балетмейстер Лариса Вилка - з постановкою танців, керівник хорової групи Світлана Тарасевич - із новим репертуаром українських пісень, а концертмейстер Олег Мартинчук - із проникливою музикою, яка додавала завжди снаги виконавцям пісень. А ще оркестрова група, до якої входять Ярема Бутковський, Назар і Ярослав Матійчуки, Михайло Сваричевський, Оксана Юрійчук, Михайло Казнодій - всі вони викладачі музичної школи, але творча співпраця з «Хлібодарами» не покидає їх і досі. Чимало людей із колективу відійшли за Межу - В.Стахів, І.Нагуляк, У.Гвалтюк. Але їх пам'ятають і того дня вшанували хвилиною мовчання.

«Пісня і танець служать високим ідеалам мистецтва, - сказав у привітальному слові директор навчального закладу Володимир Глова, подякувавши всім учасникам «Хлібодарів» за співпрацю. - Наша мета - поєднати освіту і культуру, щоб кожна молода людина, закінчивши Заліщицький аграрний коледж, могла нести їх у свою родину, село, свій край».

...Винуватців свята щиро вітали директор Заліщицької музичної школи Ярема Бутковський, який побував з колективом «Хлібодарів» і в Європі, і по Україні. «І всюди нашу пісню сприймали із захопленням», - сказав Ярема Іванович. До привітань долучилися заввідділом культури РДА І.Тарасевич, колишня учасниця танцювального колективу, нині керуюча банком «Аваль» Т.Білінська, яка дякувала від імені колишніх учасників танцюристів В.Гуцуляку, директор школи ім.О.Маковея О.Винницький, працівники РБДЮТ О.Василенко та І.Боднар і колектив закладу «Сонечко», Г.Навізівська-художній керівник хорової групи народного самодіяльного ансамблю «Дністер». Від чоловічої капели «Гомін» слово виголосив його учасник М.Сопилюк.

Певною мірою, всі ті квіти, подарунки і слова подяки є даниною шани не тільки нинішнім керівникам колективу, а й директорам навчального закладу - колишньому М.Олійнику і нинішньому В.Глові, які робили і роблять багато добрих справ для розвитку культури, для виховання студентської молоді.

На сайті коледжу - вітання з Іспанії від В.Гуцуляка: « Ми з Вами посадили гарний саджанець, який виростає у плодюче дерево. Я завжди з Ва ми, завжди переживаю Ваші успіхи». Як добре, що коледж має подвижників на мистецькій царині. Поза сумнівом, і цей мистецький захід із нагоди 20-річчя «Хлібодарів» стане ще однією сходинкою до відродження кращих традицій нашого краю. Нехай ніколи не відлітає з нашої землі квіт народної любові до«Хлібодарів», не розвіється з вітром потужна енергія добра, що вибудовує світ все нових і нових поколінь 

Ольга ЛИЧУК  
Газета "Колос" №36-37 від 5 червня 2009р

Пошук

Система Orphus