Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Місто змінює своє обличчя

Останнім часом наше місто неначе перетворилося на будівельний майданчик: встеляють асфальтом центральну дорогу, яка проходить через райцентр, завозять щебінь на тротуари по вул.С.Бандери. ремонтують деякі бічні вулиці.заміняють бордюри. Буде проходити облаштування центрального майдану. Місто потроху змінює обличчя, про реалії і перспективи його соціального розвитку журналіст веде розмову із міським головою Володимиром БЕНЕВ'ЯТОМ.

- Крім центральної дороги, у місті проходить ремонт ще на чотирьох вулицях. Яка робота там проведена і за які кошти проходить їх облаштування, чи відчуваєте допомогу жителів хоча б у наведенні благоустрою після будівельних робіт?

- При підтримці державних структур, мецената Д.В.Фірташа і по лінії уряду нарешті на Заліщики відкрили фінансування окремих проектів, які вже почали втілюватись у життя. Це. безумовно, кошти державного бюджету і я вдячний за їх надходження. завдяки їм місто перетворилося на невеликий будівельний майданчик. У нас давно вже не проводився такий обсяг робіт. Звичайно. я розумію ті проблеми. які виникають під час цих робіт. Але навіть коли вдома проводимо ремонт, то теж такі незручності є. Тепер вони пов'язані із рухом транспорту по бічних вулицях. які не завжди для цього пристосовані, облаштовуються тротуари і деколи люди змушені йти по проїжджій частині. Хочу відмітити, що чимало мешканців з розумінням ставляться до цього і допомагають нам: своїми силами облаштували бордюри біля своїх будинків, підкошують траву, наводять благоустрій по центральній частині дороги. Відрадно, що в нас є таке взаєморозуміння. Одночасно з ремонтом нам вдалося поміняти в окремих місцях частину центрального водогону. Працівники ЖКП і «Укртелекому» піднімають колодязі ливневих каналізацій, телекомунікаційного зв'язку - на висоту того асфальту, який буде на дорозі і на тротуарах. Адже недавня стихія показала. що у місті не все гаразд із стоком води. За кошти обласного бюджету проводяться ремонтні роботи ПО вул. ім.М.Гайворонського. Т.Шевченка. І.Гонти, буде здійснюватись будівництво дорожнього покриття (білим щебенем) по вул.Р.Шухевича - там виріс цілий мікрорайон. На проведення робіт на 4 вулицях заплановано 940 тисяч гривень з обласного бюджету. Облаштування дорожнього покриття (бордюри і тротуари на вул.Гонти. Гайворонського. Шевченка, щебінь на вул.Шухевича) проводять працівники ЖКП і ДЕД.

- Мова йшла про кошти обласного бюджету. А які роботи плануєте провести власними силами?

- З питань ремонту доріг, тротуарів до нас звертається чимало жителів. Силами міської ради ми розпочали реконструкцію тротуару по вул.С.Крушельницької (попри міліцію) - тут перекладаємо стару плитку і старі бордюри. фактично їх відновлюємо. витягуємо із землі. До нас зверталися і жителі вул.П.Полуботка - там багато проблем, не закінчили і облаштування вул.Д.Галицького - ми за це пам'ятаємо. Надіємось, що за кошти від продажу землі, від єдиного податку до вересня будемо мати     можливість профінансувати ці плани. В окремих місцях складна ситуація на вул.Миру. О.Поповича. М.Заньковецької. Плануємо провести поточні ремонти цих вулиць. Зрозуміло. що на асфальт ми коштів не маємо, але попідсипаємо. порозрівнюємо щебенем. Це буде проводитись паралельно із тими роботами, що проходять у центрі міста - по вул.С.Бандери. О.Маковея. Проблема у нас із пожежними гідрантами - вони повинні бути діючі у різних частинах міста. На жаль, цього ще немає. Зараз розробляється генеральний план забудови міста у напрямку до Печорної, практично він вже готовий. міська рада проплачує за це понад 40 тис. грн. Тернопільській проектній організації. Мас бути 170 ділянок під забудову з відповідною інфраструктурою. заплановано будівництво церкви, магазину. Розпочали роботу по проектуванню другої черги очисних споруд у місті - на це виділено 90 тис.грн. з обласного бюджету.

- Які роботи будуть проведені по реконструкції центрального майдану?

- Майдан буде викладений різнокольоровою плиткою - дуже велика площа плитки і на це потрібні чималі кошти. Через центральний майдан має йти декоративна дорога. На площі будуть повністю замінені всі бордюри на нові. Частини тротуару у центральній частині міста будуть викладатися плиткою за рахунок окремих підприємців міста - вони вже дали на це згоду. Зараз, коли пішов важковаговий транспорт через центральний майдан, виникли деякі проблеми - прогнувся в окремих місцях асфальт (де проходила теплотраса чи можливо, там якісь підвали). Будемо здійснювати точковий ремонт площі.

- На сесіях міської ради неодноразово піднімалося питання про дитячий майданчик у центрі міста. Пора вже ці пропозиції втілити у життя...

- Міська рада замовила у Броварах Київської області і вже проплатила 37 тис.грн. за дитячий майданчик. Для хлопчиків і дівчаток тут будуть гойдалки, каруселі, дитяча гірка, спортивно-ігровий комплекс «Школяр». Він буде встановлений на центральному майдані. Так. дитячий майданчик давно вже пора встановити - у місті багато маленьких дітей, у вихідні вони з мамами ходять по площі і не мають де подітися, ми давно вже завинили перед нашими наймолодшими мешканцями. Можливо, ще один майданчик буде придбаний за рахунок коштів спонсорів і встановлений у верхній частині міста.

- Володимире Станіславовичу, чи продовжаться роботи по освітленню вулиць міста?

- У нас зараз працює проектна група, яка за кошти держави проектує ліхтарну лінію від залізничного моста до шосейного (вул.С.Бандери. О.Маковея). Встановлять нову сучасну ліхтарну лінію. Відповідно під час цих робіт буде міняти свою лінію РЕМ (за власні кошти, має свій проект). Документацію вони зробили, ми погодили. Під час заміни цієї ліхтарної у нас виникне можливість частину старої, яка ще придатна для користування, встановити на інших вулицях. Зокрема, освітлення потребує вулиця 40 років Перемоги. Хочемо відновити роботу світлофору біля пошти, замовили дорожні знаки.

Розмовляла

Галина КОРЧЕВСЬКА

Газета "Колос", №53-54 від 29 червня 2012 року

Пошук

Система Orphus