Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Священний обов'язок - захист держави

6 грудня 2010 року Збройним силам України виповнилося 19 років. Багато заліщанців служать в армії солдатами, сержантами, молодшими і старшими офіцерами, гідно виконуючи свій священний обов'язок по захисту територіальної цілісності держави України. Серед них старші офіцери Віктор Рокета, уродженець Головчинців, Богдан Вербицьхий та Ігор Казюк з Товстого, Василь Олійничук з Торського. А також молодші офіцери Михайло Карпюк, уродженець Головчинців, Василь Місько і Андрій Німко із Заліщиків, Володимир Тара (с. Гиньківці), Андрій Тимохін (с. Лисівці). Уродженець Торського Андрій Волочій, Валентина Лазарчук із Заліщиків - курсанти, Іван Хлопчишин (м. Заліщики) – ліцеїст.

 

Наша армія потребує постійного поповнення кадрів. Маємо на рік два призови - весною і восени. Тож не потрібно цуратися армійської служби, свідомо заявляти у військовому комісаріаті, в котрому виді і роді військ бажаєш служити, виношувати свою мрію. Вступає вчитися на офіцера той кандидат, який впевнений в успіху справи. Буває що через рік він знову стає перед екзаменаторами. Однак, я не знаю такого випадку, коли б за другим разом не був зарахований до військового вищого навчального закладу.

До військових ліцеїв можна вступити після 7, 8 і 9 класів. Є багато прикладів, копи після закінчення військового ліцею юнак вступає до цивільного вищого навчального закладу. Михайло Хлопчишин у 2002-2006 рр. навчався у Заліщицькій державній гімназії ім. братів Гнатюків. Поступив у Львівський військовий ліцей імені Героїв Круг, успішно закінчив його, зараз навчається на факультеті менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України. Юнак добре вчиться. На факультеті, який він обрав, навчання проходить англійською мовою. Михайло здобуває міцні знання, поєднуючи теорію з практикою. Він працював старшим канцлером, спеціалістом по комп'ютерах у Львівському військовому ліцеї імені Героїв Крут, розробив інтернет-портал ліцеїстів, створив офіційний сайт ЛВЛ ім. Героїв Крут. Михайло Хлопчишин розробляв веб-сайти таких установ, як база відпочинку «Діана», що у Закарпатті, у Заліщиках - для обласного реабілітаційного центру. Навчаючись у Національному університеті біоресурсів і природокористування України, юнак працює системним адміністратором, бібліотекарем відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення у Науковій бібліотеці НУБіП України. Стежиною старшого брата пішов і молодший Іван, який зараз навчається у Львівському військовому ліцеї імені Героїв Крут.

Після закінчення військового ліцею вісімнадцятирічні юнаки можуть вибрати собі військову службу за контрактом. Це добре! Бажано було б Заліщицькому району мати більше кандидатів для вступу до Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Збройних Сил України у Львові. Закінчивши 11 клас, там можна навчатися. Часу для випускників залишилось не так і багато, тож заходьте у райвійськкомат. Успіхів Вам всім у військовій службі!

Степан ОСАДЦА, уповноважений

Чортківського райвійськкомату,

підполковник запасу, учасник бойових дій.

На світлині: брати Хлопчишини – Михайло та Іван

Читайте також

Пошук

Система Orphus