Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

"Слов'янський транзит" запрошує в історичну подорож

Історія бере початок з пізнавальної передачі, яку я почув по національному радіо. Йшлося про бандуристів, які супроводжували козаків під час військових походів. А ще було сказано, що у Кременці є козацький цвинтар, де поховані бандуристи, а надгробні хрести зображені в формі бандури.

Отож зі своїми товаришами вирішили здійснити мандрівку на Кременеччину. Поїздку запланували на Свято Покрови Пресвятої Богородиці. В цей день була створена Українська Повстанська Армія, тому в маршрут велоподорожі ми включили відвідини її штабу, який діяв розміщений в лісовому масиві неподалік села Антонівка Шумського району. Неможливо було оминути Почаївську лавру і знакове історичне місце - Данилів град.

Ми, четверо учасників велопробігу - Віктор Ониськів, Ярослав Сидорчук, Юрій Юзвенко (прибув із Заліщиків) та автор цих рядків, о 8-й годині вирушили з Театрального майдану Тернополя.

Перші 60 кілометрів здолали без особливих труднощів. Сфотографувалися біля в'їзду в Кременець і почали пошуки Козацького цвинтаря. На жаль, не всі місцеві жителі знають про нього, а вказівники - відсутні.

...Це славне історичне місце розташоване на одному з пагорбів у Кременці. З місця поховання проглядається значна частина забудови багатого історією міста Кременець. Оглядаємо меморіал та запалюємо пам'ятну свічку на пошанування полеглих захисників нашого народу в нелегкі часи минулих століть.

Залишаючи Кременець, взяли курс до Данилового граду. Через годину в'їхали в лісовий масив, де дорога з грунтової перейшла у піщану. На цій ділянці комфортно їхати гірським велосипедом із широким протектором велосипедних шин.

Вінчає Данилів град церква Святої Трійці XIII століття. Обабіч - чудова оглядова площадка, з якої видно всю красу Кременецьких гір. Там зустріли групу туристів. Від них дізналися, що у XII столітті хан Батий не зміг взяти фортифікаційні споруди Данилового граду, які обороняли місцеві жителі. Тому церква Святої Трійці не була зруйнована войовничими ордами.

Наступним об'єктом велопробігу був штаб УПА. Місцеві школярі охоче показали нам, де були розміщені повстанські криївки, захисні окопи та могили вояків УПА.

Відтак через Кременець вирушили до Почаєва. Позаду - 170 км, які ми проїхали велосипедами за 12 годин, отримавши чимало неповторних вражень. До Тернополя повернулись на автомобілі.

Під час подорожі ми створили велосипедну команду "Слов'янський транзит" для участі у велоперегонах, які відбудуться наступної весни в Одесі, та для участі у міжнародних мандрівках. Переконані, що до нашої команди приєднаються й інші краяни, яких вабить туристичний екстрим та багата історія рідної Вітчизни.

Руслан ТХОРИК

Фото Ярослава СИДОРЧУКА

Газета "Свобода", №84 від 18 жовтня 2013 року

Читайте також

Пошук

Система Orphus