Єднання поетичних сердець

10 жовтня 2016 року в столичному Будинку письменників відбувся чудовий творчий вечір поеток-тернополянок Оксани Дяків і Тамари Ткачук-Гнатович. «Від Дністра до Горині – єднання сердець» – таку назву мав захід, котрий і справді поєднав серця не лише двох авторів, а й тих, хто до них завітав. А їхніми гостями стали колеги по перу і друзі обох поетес як із Тернопілля, звідки вони приїхали, так і з інших областей: Хмельниччини, Вінниччини, Житомирщини, Київщини…

Любов Сердунич читає вірші Оксани Дяків про Заліщики із альманаху «Поетична топоніміка»

Надзвичайно приємно було бачити відомих письменників і поетів, членів НСПУ: Петра Засенка, Тетяну Фольварочну, Богдану Гайворонську, Сергія Цушка, Василя Мошуренка, Петра Паливоду, О.Никитенка, Ю.Ткаченка, а також ведучу мистецьких програм на Українському радіо Ніну Шаварську.

Відрадно, що було багато і молоді, зокрема, студенти Київського університету ім. Б. Грінченка та Київського національного університету ім. Т. Шевченка. А тому їхні оплески наповнювали приміщення і теплою щирістю, і непідробним завзяттям.

Виступає ведучий творчого вечора, радник голови НСПУ, заслужений діяч мистецтв України Василь Фольварочний

Творчий вечір поетес із Тернопілля Оксани Дяків і Тамари Ткачук-Гнатович вів радник голови НСПУ, заслужений діяч мистецтв України Василь Фольварочний. У програмі були виступи Оксани Дяків і Тамари Гнатович та колег і друзів обох письменниць. А це – поети,  музиканти, співаки, які дали їхнім віршам пісенні крила...

Вшанували поетес, відвідавши захід, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, виступ якого надзвичайно зворушив, секретар письменницької організації Анатолій Качан та інші учасники вечора, що засвідчує увагу і повагу керівництва спілки до літераторів із областей України.

Слово має заслужений працівник культури України, письменник Анатолій Качан

Василь Іванович Фольварочний так уміло побудував сценарій творчого вечора, що хоча й тривав він понад дві години, а нікого не втомив, тим паче, що поетки раз по раз змінювали одна одну, наче доповнювали. Бо й справді, твори Оксани Дяків – для дорослих, Тамари Гнатович – переважно для дітей.

Про тематику творів О. Дяків можна висновувати вже з самих назв її збірок: «Проростає вселенська любов», «Гармонія протилежності», «Спектральність слів», «Вікно думок», «Душа тисячоліть шукає себе в слові», «Терпке вино, як помаранча осені», «Нескорені серця». Їхня поезія красива, натхненна, вона не лише легко сприймається на слух, але й гарно лягає на музику. Тож і звучали чудові пісні, зокрема, на вірш Оксани Дяків: «Сонце у зеніті» у виконанні самобутньої співачки Віри Шурман із Вінниччини, яка виконала і пісню «Вербичка» (вірш Л.Сердунич, музика І.Пустового), пісню «Маруся Чурай» на власний вірш і мелодію. Прозвучало і декілька пісень на чудову поезію Тамари Ткачук-Гнатович.

Про творчий доробок поетес із Тернопілля Оксани Дяків і Тамари Ткачук-Гнатович виступила поетеса, сатирик і перекладач Валентина Козак

Вельми приємно і мені було підтримати Оксану Дяків, з якою давно співпрацюю. Тому й поїхала у столицю, в НСПУ, де залюбки прочитала присутнім її вірші «Мої Заліщики» та «Береги», розповіла про участь п. Оксани у моєму проекті: літературно-краєзнавчому альманаху «Поетична топоніміка», до якого вона долучилась не лише як поетеса, а й як краєзнавиця-просвітниця, авторка художніх робіт. 

Письменниця, краєзнавиця Любов Сердунич та поетеса, самобутня співачка Віра Шурман – на вечорі

Знайомство з творчістю обох цікавих поетес вдало доповнила виставка їхніх збірок, представлена у залі, де проходило дійство.

Пісню на слова Тамари Ткачук-Гнатович виконує Людмила Бутенко, акомпанемент на гітарі – Тараса Бутенка

Як сказала Оксана Дяків, поезія для неї – «своєрідна сповідальня, спосіб передати події зі святковим світлом і тінями буденности, розповісти про власні думки, переживання, почуття, трепет серця і стан душі у конкретну мить життєвих перипетій, ситуацій, зустрічей із різними людьми, які наповнюють єство цікавим спілкуванням».

Учасники творчого вечора в Будинку письменників 10 жовтня 2016 року

Хай же і надалі від Дністра до Горині єднає поезія наші серця!

Любов Сердунич, письменниця,

член Національних спілок журналістів та краєзнавців України,  учасниця вечора, смт. Стара Синява (Хмельниччина)

Читайте також

Новини Заліщик в Інтернеті

Пошук

Система Orphus