Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Волинська трагедія: між двома правдами…

"Українське товариство охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" презентувало двосерійний історично-документальний фільм про трагічні сторінки Волині 1942-1943 років. Фільм "Лукаве Ludobójstwo" ("Лукаве Людобуйство") у двох частинах та поширений через мережу Youtube. Автором сценарію та режисером є Андрій Смусь.

"Саме на півночі сучасного Березнівського району Рівненської області протистояння двох імперських режимів, сталінського та гітлерівського, виявило свою особливу жорстокість та дволикість по відношенню до місцевого населення – заручника грабіжницьких інтересів чужинських режимів на споконвічній українській землі. Бистричі, Немілля, Вілля, – волинські села, де і донині кожен клаптик землі є мовчазним свідком тих кривавих подій. За переконанням дослідників, представлена ними хронологія подій має відіграти важливу роль у подальшому дослідженні історії Краю, відтворенні правдивої історії україно-польських взаємин того часу", - йдеться в анотації.

У поясненні вказано, що автори фільму намагались провести своє документальне дослідження без упередженості та фальші, надмірної політизації, яка присутня у нещирому висвітленні тих подій окремими заанґажованими істориками, що ставили за мету звинувачення власне української сторони в усіх історичних бідах.

"Сюжет фільму "Лукаве Ludobójstwo" побудований на українських та польських джерелах, на документах з архівів НКВД, на свідченнях з літописів УПА, і, що найважливіше, на спогадах ще живих свідків тих подій!", - йдеться в анотації.

Автори стрічки ставили за мету знайти відповіді на запитання:

Які політичні плани мав Берлін та Москва, а також провідники інших військово-політичних сил на Волині, стосовно долі Краю в умовах війни?

Хто допомагав німецьким окупантам активно роздмухувати етнічну ворожнечу на Волині і з яких мотивів?

Хто насправді провокував етнічні чистки на місцях, та якими силами вони здійснювались?

Чи кількість жертв у 42–43 роках на Волинських землях, яка озвучена польською стороною, має об'єктивні та ґрунтовні підтвердження?

Яку інформацію приховують від польського народу нещодавні скандальні рішення Сейму ?

"Автори фільму закликають глядачів до аналізу та пошуку правди, якою б важкою та гіркою вона не була. Бо тільки об'єктивність і точність мають бути основою для написання правдивих сторінок історії взаємин двох сусідніх народів. Лишень тоді владні органи країн-сусідів матимуть право на встановлення меморіальних знаків та пам'ятників жертвам трагедії, як в Україні так і у Польщі. Зрозумілим стає й інше. Задля досягнення цієї мети, потрібно зробити головне – відділити історичну правду від політики, перенести дослідження в наукову площину, давши можливість незаанґажованим історикам з обох сторін спокійно опрацювати усі наявні свідчення, зробивши відповідні висновки. Фільм – це заклик до такого вирішення питання!", - йдеться у поясненні до стрічки.

http://konkurent.in.ua/news/volin/26008/prezentuvali-strichku-pro-nezruchnu-pravdu-volinskoyi-tragediyi-video.html&lang=uk

Пошук

Система Orphus