Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

У селі Устечко на Тернопільщині першого вересня в школі відчинені не двері, а – дах

Торік під час повені село Устечко на Тернопільщині відвідав Президент України. Селяни не посоромилися і попросили його допомогти звести спортзал для школярів. Але, побачивши умови, у яких училися діти, глава держави пообіцяв, що у вересні учні сядуть за парти в новій школі - зі світлими вікнами, туалетами і навіть душовими. Сім мільйонів гривень надійшли вчасно. Половину суми вистачило на ремонт старого корпуса і зведення нового. Але підрядники не встигли освоїти всіх грошей до кінця бюджетного року, фінанси повернули назад. Робітники в борг не працюють.

У селі Устечко на Тернопільщині першого вересня в школі відчинені не двері, а – дах. Торік повінь підтопила стару будівлю й котельню. Інший корпус ще двадцять років тому визнали аварійним. На місці стихії побував Президент Віктор Ющенко. Шокований умовами навчання дітей, глава держави наказав демонтувати аварійну будівлю і спорудити нову зі всіма вигодами.

Тут мали бути душова, санвузол, їдальня, спортзал, класи хімії та фізики. Новосілля у цьому приміщенні мали відгуляти ще до початку 2009 року. Підрядники витратили 3,5 мільйона гривень – відремонтували старий корпус та звели каркас нового. Залишився дах та оздоблювальні роботи. Однак підрядники зникли.

Сім мільйонів гривень надійшли вчасно. Будівельники працювали без вихідних і навіть у двадцятиградусний мороз, аби освоїти гроші до нового бюджетного року. Та не встигли. 2009-го – гроші не надійшли. У борг зводити не хочуть. Чиновники ж просили селян зачекати і не звертатися по допомогу.

Лілія Бабин, сільський голова Устечка: «Обіцяли, що почнеться новий бюджетний рік і ці кошти будуть закладені, і нам повернуться. Отак чекали-чекали. Зимою ще чекали, а навесні мали надію, що приступимо до роботи, а так до цих пір коштів ніяких і немає».

Аби почати новий навчальний рік, викладачі взялися за будівельні інструменти. Самотужки залили сходову клітку, з батьками розчистили пришкільну ділянку.

Надія Андрощук, директор школи: «Ми не хочемо, щоб наша школа перетворилася в довгобуд. Дітей у нас небагато і якщо вона буде довгобуд, то може село і вимерти. Шкода просто тих всіх мільйонів втрачених і людської праці».

У Галини Базюк син-випускник. Жінка хвилюється – важко здобувати знання, навчаючись у дві зміни на старенькому інвентарі.

Галина Базюк, мама: «Щоб дитина почувала себе комфортно, перш за все потрібні відповідні знаряддя: щоб дитина мала відповідну парту, щоб вона не була поламана, крісло. А на сьогоднішній час наші стільці – ще моя мама вчилася».

Свято першого дзвоника проводитимуть у Будинку культури. Ще одна проблема – їдальня. Колишню перебудували на класи, нова – просто неба, як і старі вбиральні – вони залишилися на тому ж місці.

З Тернопільщини, Оксана Кваснишин, Остап Трощук, «Факти», ICTV 31.08.2009 20:46:18


Пошук

Система Orphus