У Лисівцях побували поляки

Школа с.Лисівці приймала гостей із братньої Польщі, з гімназії ім.Повстанців Війська Польського в смт.Місціску Вонгровецького повіту: 30 учнів і 4 вчителів прийняли лисівські родини.

Ініціатором зустрічі був колишній директор гімназії, уродженець с.Лисівці пан Ян Войтчишин, котрий знайшов підтримку і розуміння від директора гімназії Грижини Юрги. Польських школярів супроводжували вчителі Мирослава Петшак та Анна Броніковска. Зустріч із польськими друзями проходила в дні, коли Україна вкотре вшановувала пам'ять тих, хто здобув Перемогу і визволив Європу (в т.ч. і Польщу) від коричневої чуми фашизму. Під час офіційного прийому в актовій залі школи пам'ять героїв II світової війни вшановано хвилиною мовчання і покладанням квітів до символічного пам'ятника воїнам-односельцям, які загинули під час війни.
Травень - місяць Пречистої Діви Марії, що благословляє у хресну путь Сина, який став спасителем. У перший день зустрічі ми згадували наших матерів, які переживають за своїх дітей, виглядають їх із далекої дороги, радіють успіхам своїх кровинок. Серце матері ніколи не буває байдужим.

Найщиріші вітання засилали у той день нашим українським і польським матерям.

Учні розповіли своїм друзям із Польщі про Україну, про те, що вони знають про Польщу. Порозумітися їм допомогла Марія Пустельник. Із словами вдячності за гостинну зустріч і прийом виступили пан Ян Войчищин та Грижина Юрга - директор гімназії, які подарували нашим учням книги про Польщу, два польсько-українські розмовники, а напередодні зустрічі, польські вчителі презентували школі факс.

Із словом-відповіддю виступили директор школи В.І.Грушицький та сільський голова М.Я.Мокрицька.

Після офіційної зустрічі учні школи представили концерт художньої самодіяльності.

Поляки відвідали Товсте, Борщів, Чортків, Бучач, Ялівець, Кам'янець-Подільський, Хотин, Окопи, Львів, Кривче, Монастирок. Їх супроводжували лисівські вчителі. Запрошували до поїздок і українських школярів. У програму дружнього візиту були спортивні змагання, інтеграційне вогнище і зустріч педагогічного колективу школи із польськими вчителями за кавою. Вони розповіли про систему навчання і виховання в польських школах і гімназіях, разом співали польських та українських пісень. Зі слізьми на очах прощалися школярі з Польщі та України, адже для них Лисівці стали незабутньою сторінкою в житті. Це - знайомство з родинами, їхнім побутом, звичаями. Польські гості оглянули школу, відвідали історико-краєзнавчий музей-кімнату, з цікавістю прослухали розповідь екскурсовода Г.П.Білоноги. Особливо сподобались гостям кабінет обслуговуючої праці, інформатики, спортзал, актовий зал. Учні розповіли також про заснування свого рідного села, його минуле і сучасне, здійснили мандрівку вулицями села, побували в церкві, костьолі, в дитячому садочку, на цвинтарі. Спілкування особливо здружило дітей. Добре порозумівшись, вони стали справжніми друзями. Чужа мова не була для них перешкодою. Непомітно швидко пролетіли дні з гостями.

У червні українські школярі, учні 6-8-х класів, відвідають Польщу. На згадку про зустріч школярі обмінялись пам'ятними сувенірами.

Фінансову підтримку для поїздки двостороннього обміну учнівських делегацій надали: фундація ім.Р.Шумана і Міністерство культури Польщі.

 

Марта ЧЕПИГА,
заступник директора
з виховної роботи школи
с.Лисівці
Газета "Колос"

Читайте також

Новини Заліщик в Інтернеті

Пошук

Система Orphus