Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

І крапку не поставлено, і гроші не виділено

Опустіли шкільні коридори, не чути у класах дитячих голосочків: у храмах науки літні канікули, а їхні вихованці оздоровлюються, відпочивають, набираються сил. Оновлять, підремонтують, готуючись до нового навчального року і шкільні приміщення. Де зустрінуть новий навчальний рік педагоги, учні Устечківської загальноосвітньої школи? У новому корпусі чи в старих приміщеннях, де цьогоріч доводилось працювати у дві зміни, поки що невідомо. Адже кошти на закінчення будівництва нового корпусу школи з Києва не поступають. А дні такі погожі, тим більше - літні місяці, особпиво сприятливі для будівництва. Бо пік минулорічних робіт припав якраз на осінь — на жовтень-листопад.

ЕКСКУРС У РІК МИНУЛИЙ

Минулого року Устечко сильно постраждало від повені. 6 серпня населений пункт відвідав Президент України В.Ющенко, вселивши в людей надію, що вони не залишаться наодинці з бідою. Директор школи Н.М.Андрощук тоді порушила проблему спорудження спортзалу: «19 років закрита нова школа, приміщення якої аварійне, у ній був спортзал». Реставрації ця споруда не підлягала, тож, оглянувши приміщення, Президент розпорядився його демонтувати і дав вказівку виділити гроші на реконструкцію і добудову школи. Активно розпочалися роботи: спочатку демонтували аварійне приміщення (працювала бригада військовослужбовців). Наприкінці вересня розпочалися інтенсивні роботи по спорудженню нового корпусу і реконструкції центрального. Тут працювали фахівці - робітники із заліщицької будівельної фірми «ІВАС» (підприємець Іван Никорук), підсобні роботи виконували місцеві жителі та з навколишніх сіл. Будова була під контролем голови РДА Я.М.Навольського, який сприяв технікою. Надія і оптимізм оселились у серцях педагогів. «Якщо б не відвідав село Віктор Ющенко, нам не було б ніякого шансу мати нову школу, про яку мріяли», - говорипа директор Устечківської шкопи Н.М.Андрощук. А тепер ця мрія втілювалась у життя. Особливий ентузіазм, наполегливість проявляла керівник навчального закладу, яка встигала і навчальний процес організувати, і на будівепьному майданчику постійно бувати, вселяючи надію навіть у будівельників, які самі не вірили, що за два місяці можна збудувати два поверхи нового приміщення і реконструювати старе. Оптимізм керівник черпала у допомозі педагогічного колективу, сприянні районної влади. Нелегко було і педагогам, і дітям - навчались у дві зміни.

Але допомагала надія, віра, що нова школа все-таки буде. За два місяці зробили реконструкцію центрального старого корпусу - перекрили дах, підмурували його, переобладнали кабінети, зробили нову штукатурку, встелили підлоги, замінили вікна. Поруч звели два поверхи нового приміщення... Але на цьому у кінці листопада роботи припинилися. На проведення будівельних робіт від Уряду надійшло З млн.469 тис.грн. Щоб завершити будівництво, за словами керівництва будівельної фірми «ІВАС», не вистачає ще стільки ж коштів. Бо зробити потрібно чимало: насамперед, накрити новозбудоване приміщення, провести у ньому внутрішні, опоряджувальні роботи та ще поштукатурити знадвору старий центральний корпус.

Коли надійдуть кошти - невідомо, вже півроку минуло, а не надійшло ні копійки...

СТАН СПРАВ ТЕПЕРІШНІЙ

В Устечку ми побували після того, як пройшли червневі дощі. А вони цього місяця зачастили. І ненакрита цегляна новобудова особливо потерпає від вологи, замокають стіни. Звести покрівлю - першочергове завдання, і повністю розділяю тривогу, стурбованість директора школи Н.М.Андрощук, яка вже не в одні двері владних структур стукала, не в одних кабінетах побувала, але скрізь відповідь одна — грошей поки що немає. Хоча на душі від цього не тепліє, на порозі новий навчальний рік.

Надія Михайлівна знайомить журналістів із тими роботами, які проведені по реконструкції старого центрального корпусу. Дійсно, величезний обсяг: просторі, світлі приміщення, ппастикові вікна, денне освітлення, утеплене горище, нова підлога. «Тут у нас передбачається харчоблок, бібліотека, біологічний кабінет, учительська», - разом із завгоспом В.Б.Стецьківим директор школи проводить журналістів кабінетами. Зараз тут чисто й затишно, а наприкінці минулого року вирував будівельний бум: одні робітники оббивали стару штукатурку всередині, інші -знадвору, розпочинали штукатурити стіни. Щоб вони підсихали, необхіднобуло переобладнати газове опалення (роботи проводились взимку). Час не чекав - питання потрібно було вирішувати терміново, щоб до кінця року використати бюджетні кошти. Два місяці інтенсивно працювали будівельники, педагоги, громада села. Залишилось зробити зовнішню штукатурку, благоустрій, який готові провести педагоги, навіть квіти вже заготували вдома. Необхідно закупити і нове шкільне обладнання, бо парти вже старі, як кажуть, із літ вийшли.

Центральний корпус буде з'єднаний переходом із ново-збудованим двоповерховим приміщенням, де також передбачається розмістити шкільний спортзал. Прекрасний комплекс для майбутнього цього села. І завершення будівництва з нетерпінням чекають діти, педагоги і вся громада.

ПІСЛЯМОВА

Кажуть, що найважчий час - це невизначене очікування. Ні будівельникам, ні директору школи не можуть сказати хоча б приблизну дату надходження коштів, щоб завершити будову. Хоча до нового навчального року залишається всього два місяці. Не дай Бог, аби в районі з'явився ще один довгобуд з бородою (один вже є в Зеленому Гаї). Президент розпорядився виділити кошти на ті населені пункти, які постраждали від повені. На будову школи згідно представленого кошторису -передбачено 7 млн.грн. Однак державні мужі з Києва не виконують розпоряджень Президента. А люди втрачають надію.

Треба віддати належне директору Устечківської школи І.М.Андрощук, яка сама не втрачає оптимізму і вселяє його в інших. «Школа мусить бути», - переконана вона. Бо школа - це майбутнє села. Зараз у навчальному закладі - 93 дітей. Цьогоріч вже народилося 8. Отже, є перспектива, є надія на майбутнє.

Галина КОРЧЕВСЬКА
Газета "Колос" від 10 липня 2009

Пошук

Система Orphus