Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

«Я ДІЙСНО ЩАСЛИВА ЛЮДИНА...» Ігор Боднар

«Я ДІЙСНО ЩАСЛИВА ЛЮДИНА...»
Так вважає народний майстер із писанкарства та паперопластики, керівник гуртків декоративно-ужиткового мистецтва Заліщицького районного будинку дитячої та юнацької творчості Ігор Боднар.
Ігор БоднарЗ його паперових картин злітають диво-птахи, розквітають чарівні квіти, казковий рибний світ милує погляд, красуються писанки, оброблені дерев’яні речі побутового вжитку – і це ще не весь перелік робіт митця, які увібрали багатство рідної землі, віковічну прадідівську мудрість. Кожен поціновувач народознавчого мистецтва міг ознайомитися з роботами народного майстра Ігоря Боднара на його першій персональній виставці, що відбулася в Заліщицькому краєзнавчому музеї. Про цю творчу особистість неодноразово публікувалися матеріали у “Колосі” і ми не могли пропусти таку мистецьку подію.
“ПІЗНАЙ СЕБЕ І ТИ ПІЗНАЄШ СВІТ”

Корінний заліщанин Ігор Боднар, керуючись цим життєвим кредом, вбирав красу рідного Наддністров’я, щоб згодом втілити задумане у творчому доробку. Після закінчення біологічного факультету Чернівецького університету певний час Ігор Романович вчителював, викладав біологію, хімію, образотворче мистецтво. І хоча художньої освіти не здобував, його душа прагнула до самовираження і знайшла його у багатстві народних ремесел. Любов до українських традицій, зацікавлення народними виробами, прагнення до самопізнання і самовдосконалення дозволили йому оволодіти технікою декоративно-ужиткового мистецтва. У його скарбницях роботи з писанкарства, різьби по дереву, лозоплетіння, робота з природним матеріалом, макраме, орігамі, квілінг та ін. А розпочалося все із захоплення виробами з макраме: “Під час навчання я зустрічався зі своєю майбутньою дружиною, а її подруги якраз ходили на гурток по макраме, - зізнається Ігор Боднар, - взяв у них виріб і за ніч зробив аналогічний”.

Певно, тоді він ще не знав, що це звичайне захоплення переросте у справу всього життя. Згодом бажання творити перемогло, покинувши школу, уже понад 20 років він працює у районному будинку дитячої та юнацької творчості, де навчає дітей і намагається максимально відкрити творчий потенціал кожної обдарованої дитини, навчити її бачити тонкощі природного світу. За час професійної діяльності митець виробив власну методику, авторські програми “Писанкарство”, “Робота з природнім матеріалом”, “Художня аплікація соломкою”. Кожна справа, до якої береться народний умілець, йому вдається, бо вкладає він у працю багато сил, енергії, доброти свого великого серця, часточку своєї душі. Ігор Боднар - активний учасник науково-практичних семінарів, фестивалів народних майстрів, всеукраїнських конкурсів, майстер-класів, інших мистецьких заходів. Переможець конкурсів у рамках учнівського руху “Моя земля – земля моїх батьків”, “Живи, писанко”, “Художня аплікація соломкою”, у 2008 році Ігорю Романовичу присвоєно звання народного майстра. В його творчому доробку 100 писанок, 50 картин та виробів у техніці паперопластики. За свої роботи отримував, як автор, так і його вихованці, численні грамоти і дипломи, які склали окреме крило виставки і є яскравим підтвердженням його наполегливої праці. Роботи майстра є у приватних колекціях у Польщі, Австрії, Італії, Німеччині, Канаді і в музеї “Писанки” у Коломиї Івано-Франківської області. Це щедрий світ любові, мудрості і фантазії, який постає перед нами у всій повноті і загадковості, коли ми дивимося на його витвори.
ПРИВІТАЛЬНА ДЛЯ МАЙСТРА

Того дня щирі вітання приймав винуватець події від представників райдержадміністрації, друзів, колег. Відкриваючи виставку, директор районного будинку дитячої та юнацької творчості Світлана Боднар зазначила, що таємниці таланту можуть розгадати лише ті, хто постійно відчуває потребу творити і виливає її у своїх роботах, а з ними й хвилювання, внутрішній світ. До таких людей і належить народний умілець. Із біографією митця ознайомив присутніх директор районного краєзнавчого музею Василь Олійник.

Заступник голови райдержадміністрації Оксана Безушко, виступаючи зауважила, що потрібно мати талант від Бога, щоб у натурі передати тонкощі душі. Найтепліші побажання линули від заввідділом з питань освіти РДА Володимира Полевого, директора школи №2 м.Заліщики Івана Ігнатюка, директора Заліщицької художньої школи Іванни Андрійчук, колег з будинку дитячої та юнацької творчості: народної майстрині Любові Хоминець, співучих Олександи Іліщук та Ігоря Федірка. Від гуртківців слова вдячності за цікавий світ мрій, які діти втілюють у життя, працюючи з папером чи воском, висловила дипломантка конкурсу “Воскресни, писанко” (2008р.) Зоряна Хоминець. Виступаючі бажали митцю міцного здоров’я, натхнення, здійснення творчих задумів і професійних злетів, щоб кожна ідея мала міцні крила, а знання легко переймалися юним поколінням. Звичайно, після таких щедрих на похвалу слів, скромний за своєю натурою Ігор Боднар, схвильовано розпочав виступ словами: “Я дійсно вважаю себе щасливою людиною, бо займаюся улюбленою справою, тим, до чого лежить душа. Говорити я не мастак, краще за мене промовлять мої роботи”, - і подякував усім за гарні відгуки.

Розважала присутніх, які на згадку отримали символічні паперові троянди, чарівним співом вихованка райбудинку дитячої та юнацької творчості Ольга Юрійчук. Хоч захід і завершився, ще довго з цікавістю присутні оглядали виставку, хай же творчі роботи заліщицького майстра побачать глядачі не лише Тернопілля, України, але й закордону.
Іванна СТРУБІЦЬКА
Газета "Колос"

Пошук

Система Orphus